Advert
Advert
Advert

'Adalet isteyen ve adalete ihtiyacı olan herkesin yürüyüşü'

Siyasal İslamın önemli isimlerinden, bütün adalet yolunu Kılıçdaroğlu ile yürüyen Prof. Dr. Cihangir İslam, “Bu yürüyüş, kendini ilahlaştıranlara, insanüstü ilan edenlere ve kötüye karşıdır” diye konuştu.

'Adalet isteyen ve adalete ihtiyacı olan herkesin yürüyüşü'
'Adalet isteyen ve adalete ihtiyacı olan herkesin yürüyüşü' Admin
Bu içerik 88 kez okundu.
Advert

ERDEM GÜL - CUMHURİYET - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Ankara’dan İstanbul’a 25 gün boyunca kesintisiz yürüyen KHK mağduru akademisyen Cihangir İslam, Adalet Yürüyüşü için, “Yumurtanın kabuğu içinden kırıldı ve yeni bir hayat başladı. Bu bir toplumsal sözleşmedir. İtirazın çıtasını yükselttik, daha da yükselteceğiz. Adaleti hakim kılana ve hukuk devletini inşa edene kadar” değerlendirmesini yaptı.

OHAL yetkileriyle ihraç edilen akademisyen Cihangir İslam, Adalet Yürüyüşü’nü 25 gün boyunca aralıksız sürdürdü. Yolu CHP ile ilk kez bu yürüyüşte çakışmış bir isim. “Karanlıktan adalete çıkışı” temsil ettiğini belirttiği siyah giysileriyle yürüyen İslam, Cumhuriyet’in “Neden yürüdünüz?”, “Yürüdünüz de ne oldu?” ve “Bundan sonra ne olacak? sorularını şöyle yanıtladı:

Adını doğru koyalım: Bu yürüyüş, medya tarafından sınırlandırılmaya çalışıldı, ‘Kılıçdaroğlu’nun, ya da CHP’nin Enis Berberoğlu yürüyüşü’ olarak. Adını doğru koymamız lazım. Bu Kılıçdaroğlu önderliğinde hak, hukuk, adalet talebiyle gerçekleştirilen Adalet Yürüyüşü’dür. Adı budur. Evet tabi ki Enis Berberoğlu için de yüründü ama bu salt Berberoğlu yürüyüşü değildir. Adalet isteyen ve adalete ihtiyacı olan herkesin yürüyüşüdür.

cihangir islam kemal kılıçdaroğlu adalet yürüyüşü
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor