Advert
Advert
Advert

'Gezi’den sonra baskı altındakiler için nefes alma alanına dönüştü'

CHP’nin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, mahkumlara tek tip elbise uygulamasını eleştirdi.

'Gezi’den sonra baskı altındakiler için nefes alma alanına dönüştü'
'Gezi’den sonra baskı altındakiler için nefes alma alanına dönüştü' Admin
Bu içerik 77 kez okundu.
Advert

KEMAL GÖKTAŞ / CUMHURİYET - CHP’nin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, mahpuslara tek tip kıyafetin şiddeti beslediğini söyleyerek, “Tek tip elbise, aslında FETÖ’cülere değil, tüm Türkiye’ye giydirilmek isteniyor. Tek tipçi akıl, herkesi tek tipleştiriyor” diye konuştu.

AKP’li Ayhan Oğan’ın ‘Yeni bir devletin Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulduğunu’ söylemesi, bir süredir kamuoyunda tartışılan rejim değişikliği konusunu yeniden alevlendirdi. Müftülere resmi nikâh yetkisi, müfredata cihat kavramının konulup evrim teorisinin çıkarılması ve Cumhurbaşkanı’nın ‘Ezan susturulamaz’ çıkışları ile 2019 başkanlık seçimlerinin de startı verilmiş oldu. Kamusal hayatı dinselleştirme girişimleri, insan hakları savunucularının tutuklanması ve cezaevlerinde tek tip elbiseye geçilmesi gibi darbe dönemlerine özgü baskı politikaları hayata geçirildi. Türkiye artık laiklik, demokrasi ve hukuk devleti mücadelesinin birbirinden ayrılamaz şekilde sürdürülmesi gerçeğiyle yüzleşti. Tüm bunları CHP’nin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ile konuştuk.

- Adalet Yürüyüşü toplumda büyük ilgi ve geniş destek gördü. Fakat sonrasında etkisini yitirdiği, yürüyüşle toplumun gazının alındığı ve Kılıçdaroğlu’nun kendi koltuğunu korumak için bunu yapmak zorunda olduğu gibi çok farklı yorumlar yapıldı.

Zeynep Altıok Akatlı adalet yürüyüşü tek tip elbise
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu