Advert
Advert
Advert

'Kuzey Kore'nin denemelerini kınıyoruz'

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD- Kuzey Kore arasındaki gerilimi değerlendirerek, "Nükleer silahlarla restleşme çocuk oyuncağı değil. Kuzey Kore'nin bu tür denemelerini biz de şiddetle kınıyoruz" dedi.

'Kuzey Kore'nin denemelerini kınıyoruz'
'Kuzey Kore'nin denemelerini kınıyoruz' Admin
Bu içerik 70 kez okundu.
Advert

() - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Alanya İlçesi'nde esnaf ve meslek oda başkanlarıyla bir araya geldi. Ardından Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) Mütevelli Heyeti toplantısı için Alanya Kaymakamlığı'na geçen Bakan Çavuşoğlu, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Alman parlamenterlerin Konya'daki NATO üssüne ziyaretine ilişkin soru üzerine, şöyle dedi:

"Biz daha önce İncirlik'e biliyorsunuz, Alman parlamenterlerin gelmesine izin vermedik. İncirlik üssü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kendi üssüdür. Yani Türkiye'deki üsler bizim topraklarımızın içinde, sınırlarımızın içinde, bizim üslerimizdir ama bazılarını NATO ile ortak kullanıyoruz. Konya'daki NATO üssü biliyorsunuz. Özellikle DAEŞ'e karşı mücadelede değişik ülkelerden, NATO müttefiki ülkelerden birimler var. Bu ziyaretin önerisini biz yaptık. Burada yasak kalktığı için başından beri bu şekilde öneri yaptık. Şimdi tarihi belirlendi, NATO böyle bir heyeti Konya'daki NATO üssüne gönderiyor. Böyle bir ziyareti biz başında uygun görmüştük. İncirlik'i uygun görmedik. Konya'yı uygun gördük. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatlarıyla."

"O MİLLETVEKİLİ SAÇMALAMIŞ"

Mevlüt Çavuşoğlu kuzey kore
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...