Advert
Advert
Advert

'Yeni devlet' çıkışına bir tepki de HDP'den

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestexcioğlu, "Yeni devlet kuruyoruz" diyen Ayhan Oğan'a tepki gösterdi.

'Yeni devlet' çıkışına bir tepki de HDP'den
'Yeni devlet' çıkışına bir tepki de HDP'den Admin
Bu içerik 144 kez okundu.
Advert

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, AKP'nin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan'ın "Beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan" sözlerine "Sizin ne o hayal ettiğiniz otoriter devleti kurmanıza ne de eski oligarşi yerine kendi oligarşinizi kurmanıza izin vermeyeceğiz" diyerek  tepki gösterdi.

Kerestecioğlu müftülere nikah yetkisi verilmesi tartışmasına ilişkin “Evlendirme dairelerine ulaşmak zor değilken, evlilik işlemlerini kolaylaştırma bahanesiyle getirilen bu tasarının asıl amacı dini nikahı esas nikah yerine ikame etmektir. Zaten isteyen resmi nikah yanında dini nikah da yapabiliyor. Fakat hükümetin amacı dini nikahı norm haline getirmek” değerlendirmesi yaptı.

HDP’nin İstanbul’da devam eden Vicdan ve Adalet nöbetinin beşinci gününde bir konuşma yapan Kerestecioğlu “Çocuklar nasıl bu yurtlara mecbur kalıyorlar? Çünkü Eğitim Bakanlığı yurt yapmıyor! Çocukları ve özellikle maddi durumu iyi olmayan aileleri çeşitli vakıf, cemaat ve Diyanet’in yatılı Kuran kurslarına ya da çeşitli cemaatlerin yurtlarına yönlendiriyor” diye konuştu.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maçka İlçe Jandarma Komutanı ile ilgili flaş gelişme
Maçka İlçe Jandarma Komutanı ile ilgili flaş gelişme
"Sağlıkta cevaplar vahim"
"Sağlıkta cevaplar vahim"