Advert
Advert
Advert

11 yıldır engelli vatandaş geçemiyor!

Engelli vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarına ve karşıdan karşıya geçmeleri için 11 yıldır üst geçit yapmadılar!

11 yıldır engelli vatandaş geçemiyor!
11 yıldır engelli vatandaş geçemiyor! Admin
Bu içerik 123 kez okundu.
Advert

Hıdır ULAĞ / CHP İBB Meclis Üyeleri M.Berke Merter, Sait Çoşkunoğlu ve Doğan Olgun ortaklaşa hazırladığı yazılı soru önergesinde İstanbul genelinde ki Engelli vatandaşlarımızın Otobüs ve Metrobüs duraklarında ve üst geçitlerde rahat ulaşımı için gerekli olan asansör sorunu, çalışmayan ve arıza yapan üst geçit asansörleri sorununu mecliste gündeme getirdiler.

CHP’li Meclis Üyeleri önergelerinde: “2006 yılından bu yana bize hizmet veren Sultangazi Cumhuriyet Mahallesi T4 Habipler Tramvay Hattı'nın 16. Durağı olan Cumhuriyet Mahallesi Durağı'nda engelliler için asansör ve engelli rampası bulunmaması engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlarımız ve STK’lar tarafından protesto edildi ve konu ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı, bir çok medya organında yayınlandı. Tarafımıza iletilen fotoğraflarda da görüldüğü gibi engelli, hasta ve yaşlıların durakta bulunan üst geçide çıkmak istemesi çarpıcı görüntülere sahne oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş'a da sorunun çözümü için vatandaşlarımız adına çağrıda bulunuyoruz. Protez bacaklı engellilerimiz var, tekerlekli sandalye ile hayatını yaşayan ve duraklardan ulaşım araçlarına ulaşmak isteyen engellilerimiz var, diyaliz hastası vatandaşlarımız var” hatırlatmasında bulundular.

M.Berke Merter Sait Çoşkunoğlu Doğan Olgun kadir topraş üst geçit engelli ulaşım
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor