Advert
Advert
Advert

15 Temmuz'un Adana özeti açıklandı

Adana'da Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ın polis telsizinden yaptığı anons darbeye karşı mücadelede en kritik katkı oldu.

15 Temmuz'un Adana özeti açıklandı
15 Temmuz'un Adana özeti açıklandı Admin
Bu içerik 112 kez okundu.
Advert

ADANA, () - 15 Temmuz darbe girişiminde Ankara'da bombalama eylemine katılan savaş uçaklarına lojistik desteğin sağlandığı İncirlik Üssü'nün bulunduğu Adana'da Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ın polis telsizinden yaptığı "Bu kanunsuzdur, anayasal suçtur" anonsu ile darbe girişimindeki mücadeleye en kritik katkı oldu.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmalar hız kesmeden sürüyor. Soruşturmalarla ilgili davalar ardı ardına açılıp sonuçlandırılırken, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Kurmak ve Yönetmek' ve 'Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etme ' suçlarından toplam 3 bin 588 kişi hakkında işlem yapıldı. Bu kişilerden 597'si tutuklu toplam bin 879 sanık hakkında 265 ayrı dava açılırken, 638 kişi hakkında adli kontrol kararı verildi, 53 kişi hakkında ise yakalama kararı çıkartıldı. Öte yandan aynı suçlardan 88'i tutuklu 3 bin 588 şüpheli hakkında bin 219 dosyadan soruşturma ise halen devam ederken, bu soruşturmalar çerçevesinde 126 kişi hakkında ise yakalama kararı bulunuyor.

DARBE GİRİŞİMİNE 5 MÜEBBET

adana 15 temmuz Tanker Üs Komutanı Bekir Ercan Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hükümetten "racon" açıklaması
Hükümetten "racon" açıklaması
Real Market işçileri hakları için başkentte sokakta
Real Market işçileri hakları için başkentte sokakta