Advert
Advert
Advert

27 günde yol bitti 80 günde ışık gelmedi

Yol genişletme çalışması 27 günde tamamlanan Turan Güneş Bulvarı’nın, Ukrayna ve Hollanda caddeleriyle kesiştiği kavşak, 80 gündür sinyalizasyon bekliyor. Kavşaktaki kaza tehlikesine dikkat çeken sürücüler, “Işıklar bir hafta önce yerleştirildi ama çalışmıyor” diyor.

27 günde yol bitti 80 günde ışık gelmedi
27 günde yol bitti 80 günde ışık gelmedi Admin
Bu içerik 257 kez okundu.
Advert

Turan Güneş Bulvarı’ndaki sinyalizasyon çalışması, yol genişletme çalışmasının tamamlanmasının üzerinden 80 gün geçmesine rağmen bitirilemedi. Büyükşehir Belediyesi’nin 27 günde tamamladığı yol genişletme çalışmasıyla emniyet şeritleri dahil 8 şeride çıkarılan bulvardaki orta refüj, aydınlatma, kaldırım, kavşak, sinyalizasyon çalışmalarının büyük bölümü sona erdi.

Ancak Turan Güneş Bulvarı’nın, Ukrayna ve Hollanda caddeleriyle kesiştiği, 8 yol ayrımının bulunduğu kavşaktaki sinyalizasyon çalışması tamamlanmadı.

Trafiğin yoğun olduğu kavşakta sinyalizasyon olmadığı için çok sayıda maddi hasarlı kaza yaşandı. Trafiğin de sıkıştığı kavşağa geçen hafta trafik ışıkları yerleştirildi. Ancak ışıklar, çalışır hale getirilmedi. HürriyetAnkara, 80 gündür trafik ışıklarının yanmasını bekleyen ve kazalara davetiye çıkaran kavşağı fotoğrafladı.

KURAL İHLALİ DEVAM EDİYOR

Kavşaktaki trafik ışıkları çalışmadığı için sürücüler, geçiş üstünlüğüne dikkat etmeden, kural ihlali yapmaya devam ediyor. Kaza tehlikesine dikkati çeken semt sakinleri ise ışıkların yanmasını istiyor. Sürücüler, “Işık olmadığı için kurala uyan yok. ‘Yol benim’ diyen gaza basıyor. Işıklar bir hafta önce yerleştirildi ama çalışmıyor. Büyük bir kaza yaşanmadan ışıkların çalıştırılması lazım” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMA SIRASINDA DA KAZA YAŞANDI

Kavşakta, ekiplerin trafik ışıklarının çalışması için sürdürdükleri önceki günkü çalışmalar sırasında da kaza yaşandı. Yıldız istikametinde seyreden araç, aynı istikamete dönmek için kavşakta bekleyen araca çarptı. Şans eseri kimsenin yaralanmadığı kazada araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Turan Güneş Bulvarı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Washington Post: 'Türkiye kaosa girebilir'
Washington Post: 'Türkiye kaosa girebilir'
'Bazen Erdoğan'ı dikkate almamak daha iyi'
'Bazen Erdoğan'ı dikkate almamak daha iyi'