Advert
Advert
Advert

'3. nükleer santral için arayış içindeyiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23. Dünya Enerji Kongresi'nin açılışında konuştu.

'3. nükleer santral için arayış içindeyiz'
'3. nükleer santral için arayış içindeyiz' Admin
Bu içerik 291 kez okundu.
Advert

İstanbul'da düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ile Akkuyu nükleer santral anlaşması yaptık. Japonya ile de Karadeniz kıyısında bir anlaşma yaptık. Şimdi de üçüncü nükleer santral projesini hayata geçirmenin arayışı içindeyiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

TANAP projesini inşa ediyoruz. Türk akımı projesiyle ilgili çalışmalar sürüyor. DOĞU Akdeniz gazı da bizim için alternatif haline geliyor. Sene sonunda kritik adımlar atacağız, büyük yatırımlar gerçekleştireceğiz. Güvenilir ortak hedefine bir adım daha yaklaşacağız.

Önem verdiğimiz bir diğer alan da nükleer enerjidir. Rusya ile Akkuyu nükleer santral anlaşması yaptık. Japonya ile de Karadeniz kıyısında bir anlaşma yaptık. Şimdi de üçüncü nükleer santral projesini hayata geçirmenin arayışı içindeyiz.

Hedefimiz toplam içinde nükleer enerjiyi yüzde 10’a çıkartmak. Rüzgar güneş ve hidrolik kaynakların enerji sepetindeki payını yüzde 30’a çıkartmak için çalışıyoruz.

'GELİN BERABER MÜCADELE EDELİM'

Musul’un hem DEAŞ tehdidinden, hem mezhepçilik baskınından kurutulması için gelin beraber mücadele edelim. Gelin barış için elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanalım. Gelin yeni ufukları hep birlikte kucaklayalım.

Yaklaşık 3 ay önce ordumuzun içine sızmış olan FETÖ mensubu bir grup terörist bir darbe girişiminde bulundu. TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, polis binaları ve birçok kurumumuz bombalandı. Sivil insanların üzerine ateş açıldı.

Milletimizin cesareti ve kahramanlığı sayesinde bu girişim başarısızlığa uğradı. Bunun arkasında FETÖ ve Pensilvanya’daki ele başı vardır.

Siz de buraya gelerek bize destek olduğunuzu gösterdiniz. Sizin bu asil duruşunuz bize demokrasi ve insan hakları dersi vermeye kalkan birilerine örnek olur.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tanrıkulu'dan yeni bakan Sarıeroğlu hakkında soru önergesi
Tanrıkulu'dan yeni bakan Sarıeroğlu hakkında soru önergesi
Adana’da vinç kazasında ölenlerin sayısı 5 oldu
Adana’da vinç kazasında ölenlerin sayısı 5 oldu