Advert
Advert
Advert

75 çocuğa istismarda skandallar bitmiyor

75 çocuğun istismar edildiği Gerger İmam Hatip Lisesi müdürünün, Maarif Vakfı’nın yurtdışında ilk açılan okuluna atandığı ortaya çıktı.

75 çocuğa istismarda skandallar bitmiyor
75 çocuğa istismarda skandallar bitmiyor Admin
Bu içerik 358 kez okundu.
Advert

Adıyaman Gerger İmam Hatip Lisesi’ndeki istismar olayları sırasında görevine devam eden, sonrasında yeri değiştirilen Okul Müdürü M.K.’ye adeta ödül verilerek Gürcistan Batum Türk Lisesi’ne atandığı ortaya çıktı.

Gerger İmam Hatip Lisesi’nde iki yıl süren skandalın ardından yaşananlar bitmek bilmiyor.

Maarif Vakfı’nın ilk okuluna tayin

Tecavüz olaylarının yaşandığı sırada Gerger İmam Hatip Lisesi Müdürü olan M.K., önce farklı bir okula gönderiliyor, ardından da adeta ödüllendirilerek Gürcistan Batum Türk Lisesi’ne atanıyor. Müdürün atandığı Gürcistan Batum Türk Lisesi ise cemaat okullarının yerini doldurması öngörülen Maarif Vakfı’nın yurtdışındaki ‘açılan ilk okulu’ olma özelliğini taşıyor. Gürcistan Batum Türk Lisesi’nde görevine devam eden M.K.’nin halen sosyal medya hesaplarının künye bölümünde bir önceki görevini “Gerger Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Müdür” olarak yazmaya çekinmediği de dikkatlerden kaçmıyor.

Gürcistan bunları konuşuyor

Gerger’deki istismar sırasında görev yapan okul müdürünün ‘hiçbir şey olmamış gibi’ Batum’a gönderilmesinin Gürcistan’da rahatsızlık yarattığı belirtiliyor. Skandallara karışmış bir müdürün tayininin Gürcistan makamlarınca nasıl karşılanacağı ise merak ediliyor.

Gürcistan’da konuşulan konular arasında okul binasının Metro Turizmin sahibi Galip Öztürk tarafından bağışlanmış olması da var. Batum’da açılan okulun, inşaat izinlerinin alınmadığı, yerel milli eğitim müfredatının uygulanmadığı iddiaları da sıkça dillendiriliyor. Okulun açılışı sonrası konu günlerce medyanın gündeminde kalmış iki ülke arasında krize neden olmuştu.

Okulun açılış törenine Gürcü yetkililerden kimsenin davet edilmemesi ciddi nezaketsizlik olarak değerlendirilmiş ve Gürcistan Milli Eğitim Bakanı açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

BirGün / Erk Acarer

istismar
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı