Advert
Advert
Advert

7’nci Eskişehir Opera Bale Günleri başladı

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Eskişehir Opera Bale Günleri, J. Strauss’un 100 yıllık eseri ‘Çingene Baron’ opereti ile perdelerini açtı.

7’nci Eskişehir Opera Bale Günleri başladı
7’nci Eskişehir Opera Bale Günleri başladı Admin
Bu içerik 237 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen 7’nci Eskişehir Opera Bale Günleri, Ankara Devlet Opera Balesi’nin 2 yıldır sahneye koyduğu ‘Çingene Baron’ opereti ile başladı. Biletleri günler öncesinden tükenen Çingene Baron’u Ankara Devlet Opera ve Balesi ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası sahneledi.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Ankara Devlet Opera Balesi Müdür Vekili Metin Turan ile çok sayıda sanatsever katıldı. Gürçil Çeliktaş’ın sahneye koyduğu, Oğul Johann Strauss’ un ‘Çingene Baron’ operetinin müziklerini Nezih Seçkin’in yönettiği Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası seslendirdi. Librettosunu, Macar yazar Mor Jokai’in aynı adlı romanından uyarlayan Ignaz Schnitzer’in yazdığı eser bir Macar köyünde geçiyor ve sürgünden dönen toprak sahibi Sandor Barinkay ile eski bir Türk Paşası’nın kızı olan ama bir çingene kızı olarak yetişen Saffi’nin hikayesini anlatıyor.

Johann Strauss’un üç perdelik opereti Çingene Baron’u izleyen Eskişehirli sanatseverler sanatçıları ayakta alkışladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de sahneye çıkarak, Ankara Devlet Opera Balesi oyuncularını ve Senfoni Orkestrasını teker teker kutlayarak teşekkür etti. 7’nci Eskişehir Opera ve Bale Günleri 12 Mayıs’ta sona erecek.

Opera Bale Günleri Eskişehir
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel sektör çalışanları nasıl 10 gün tatil yapacak?
Özel sektör çalışanları nasıl 10 gün tatil yapacak?
Sağlık sistemi alarm veriyor: Çağ atladık dedikleri sistem 6 yılda çöktü
Sağlık sistemi alarm veriyor: Çağ atladık dedikleri sistem 6 yılda çöktü