Advert
Advert
Advert

ABD'den Erdoğan'ın korumaları hakkında şok karar

ABD'den 12 korumaya yakalama kararı.

ABD'den Erdoğan'ın korumaları hakkında şok karar
ABD'den Erdoğan'ın korumaları hakkında şok karar Admin
Bu içerik 145 kez okundu.
Advert

Cansu ÇAMLIBEL / WASHINGTON - HÜRRİYET / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Mayıs’taki Washington ziyareti sırasında Türk Büyükelçiliği rezidansı önünde çıkan büyük kavga nedeniyle iki Türk vatandaşı ABD’de tutuklandı. Washington Emniyet Müdürü Peter Newsham ile Washigton Belediye Başkanı Muriel Bowser ortak basın toplantısı düzenledi.

Newsham, “Türk korumaların barışçıl gösteri yapanlara saldırdığını keşfettik. Olaya karıştığı tespit edilen 16 kişi hakkında yakalama kararı çıkardık. 2’si Kanada, 2’si ABD, geri kalanlar ise Türk vatandaşı. Şu ana kadar 2 kişi tutuklandı. Olaya karışan diğer Türk güvenlik görevlileri hakkında yakalama kararı var. Hâlâ kimliği tespit edilememiş kişiler de var. Bu kişiler ABD’ye gelirlerse tutuklanacaklar. Bu kişilerin ABD’ye gelip suçlamalara cevap vermelerini bekliyoruz. Kimliğini tespit edemediğimiz kişilerin fotoğraf ve görüntülerini bugün yayınlayacağız” dedi. Basın toplantısının yapıldığı salonda yer alan, 16 Mayıs’ta Türk Büyükelçiliği Rezidansı önünde protestoculara saldıran Türklerin fotoğraflarının bulunduğu ve üzerinde ‘Wanted-Aranıyor’ yazan panolar dikkat çekti.

Güvenlik görevlilerinden Sinan Narin Virginia’da, Eyüp Yıldırım ise New Jersey’de “yaralamaya yönelik ağır saldırıya karıştıkları” iddiasıyla tutuklandı. Türk Büyükelçiliği, Narin ve Yıldırım’ın tutukluluğunu doğruladı. Olaylara karışan Türk korumalardan 7’sine karşı ağır nitelikli saldırı, 5’ine karşı da hafif ceza davası açılacağı belirtiliyor.

erdoğan abd korumalar kavga tutuklama kararı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın cesareti varsa canlı yayında karşıma çıksın
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın cesareti varsa canlı yayında karşıma çıksın
FETÖ’den aranan emniyet müdürü yakalandı
FETÖ’den aranan emniyet müdürü yakalandı