Advert
Advert
Advert

ABD’de seçimlere saatler kala kritik gelişme!

ABD’de ‘son dakika’ gelişmesi… FBI, yarınki seçimlerde ABD Başkanı olmak için yarışacak Demokrat Hillary Clinton’ın, Dışişleri Bakanlığı döneminde kişisel server’ını kullanarak attığı e-posta mesajlarında suç unsuruna rastlanmadığını açıkladı.

ABD’de seçimlere saatler kala kritik gelişme!
ABD’de seçimlere saatler kala kritik gelişme! Admin
Bu içerik 218 kez okundu.
Advert

FBI Direktörü James Comey, Kongre’ye yazdığı mektupta, teşkilatın değerlendirmesi sonucu ilk sonucu değiştirecek herhangi bir bilgiye ulaşılmadığını belirtti.

Temmuz ayında Comey, Clinton’ın Dışişleri Bakanı olduğu dönemde şahsi server’ını kullanmasını “özensizlik” olarak nitelendirmiş, fakat suç unsuru taşımadığını belirtmişti.

Ancak FBI, Clinton’a ait e-posta mesajlarının başka bir soruşturma kapsamında kendisine ait olmayan bir bilgisayarda bulunması üzerinde 28 Ekim’de incelemeyi tekrar başlatmıştı.

SEKS SKANDALI NEDENİYLE…

E-postalar, Clinton’ın baş yardımcısı Huma Abedin’in boşandığı eşi, eski Temsilciler Meclisi Üyesi Anthony Weiner’a yönelik ayrı bir soruşturma sırasında ortaya çıkmıştı.

Huma Abedin ve Anthony Weiner’a ait elektronik cihazlar, FBI tarafından, Anthony Weiner’ın North Carolina’da 15 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel içerikli e-postalar gönderdiği iddiası üzerine açılan soruşturma sırasında ele geçirilmişti.

Comey, Kongre’ye yazdığı mektupta, “FBI soruşturma ekibi, ilgisiz bir ceza soruşturmasıyla bağlantılı olarak bir cihazdan elde edilen e-postaları incelemek ve değerlendirmek üzere gece gündüz çalıştı. Bu süreç sonunda, Dışişleri Bakanı’yken Clinton’a gönderilen ve Clinton’ın server’ından gönderilen tüm iletişimi inceledik. Değerlendirmemize göre; Bakan Clinton’la ilgili Temmuz ayında açıkladığımız sonucu değiştirmedik” ifadelerini kullandı.

Clinton’ın İletişim Direktörü Jennifer Palmiere, bu sorunun çözülmesinden ötürü mutlu olduklarını söylerken, Cumhuriyetçi Trump “adaletsizlik” olarak yorumladıkları bu durum hakkında isyan etti. Minnesota’da son kozlarını oynayan Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Demokratların çarpık sistem tarafından korunduğunu” iddia etti.

ABD FBI James Comey Hillary Clinton
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek