Advert
Advert
Advert

ABD'den çarpıcı Türkiye kararı

ABD Savunma Bakanlığı, güvenlik kaygıları nedeniyle personelinin Türkiye’deki görev süresinin bir yıla indirdi.

ABD'den çarpıcı Türkiye kararı
ABD'den çarpıcı Türkiye kararı Admin
Bu içerik 315 kez okundu.
Advert

ABD ordusuna ilişkin haber ve analizleriyle tanınan Stars and Stripes gazetesi, Kaıserslautern, Almanya mahreçli haberinde “Asker ve sivil personelin aileleri görünürdeki gelecekte Türkiye’ye dönmeyecek çünkü Avrupa’daki Hava Kuvvetleri subayları, Pentagon’un oradaki daimi görevlerin statüleri bir yıl olarak değiştirmeye karar verdiğini söylediler” diye yazdı.

ABD Avruha Hava Kuvvetleri Sözcüsü Yüzbaşı Robert Howard, kararın geçen Çarşamba günü alındığını ve aynı gün yürürlüğe girdiğini söylediğini belirten gazete, “Karar, ABD Avrupa Komutanlığı altındaki, Türkiye’deki tüm Savunma Bakanlığı personelini kapsıyor. Dışişleri Bakanlığı personelini etkilemedi” dedi.

Howard, açıklamasında söz konusu kararın “Başta İslam Devleti örgütüne bağlı veya ondan ilham alan militanların terör saldırıları riski başta olmak üzere bölgedeki devam eden güvenlik kaygılarına bir yanıt olarak alındı” sözlerini de kullandı.

Açıklamada kararın, Savunma Bakanlığı personeline ve ailelerine yönelik riskleri azaltırken “ABD silahlı kuvvetlerinin savaşma gücünün ve misyonunuzun Türkiye’deki destek operasyonlarının etkinliğini sağlamayı da amaçlıyor” diye eklendi.

ABD Türkiye asker Pentagon
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi