Advert
Advert
Advert

Adalet Yürüyüşü kaç gün sürecek?

Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler ilk gün çadırlarda konakladı.

Adalet Yürüyüşü kaç gün sürecek?
Adalet Yürüyüşü kaç gün sürecek? Admin
Bu içerik 113 kez okundu.
Advert

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından dün Ankara Güvenpark'tan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlattı. Kılıçdaroğlu, ilk molasını 4 saat sonra verdi.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin ilk günkü yürüyüşünü Batıkent Hipodromu'nda sonlandırdı. Kılıçdaroğlu yürüyüş sırasında "Yürüyüşüm gayet güzel gidiyor. Yürüyeceğim. Haklı olduğumuz için dünyaya, Türkiye'ye, bütün insanlara mesaj vermek istiyoruz. Adalet istiyoruz" diye konuştu. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün ilk günü, 19 kilometrenin katedilmesiyle sona erdi. Yürüyüşün bugün sabah 08.00'de CHP'li tüm vekillerin katılımıyla devam edeceği öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘Adalet’ yürüyüşü Güvenpark’taki ilk noktada iki bin kişiyle başladı. Kızılay sonrasında Sıhhiye, Opera, Ulus, İstanbul Yolu, Varlık, Lalegül, Batıkent ve son olarak Eryaman Hipodrum çıkışına geldiğinde Kılıçdaroğlu’na eşlik eden sayısı, polisin verdiği bilgiye göre 10 bin kişiye ulaştı. Katılanlar ellerinde Türk bayrakları ile ‘adalet’ yazan dövizler vardı. Selvi Kılıçdaroğlu Kızılay’dan sonra yürüyüşe bir süre daha devam edip sonra bıraktı. Oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ile nişanlısı ise ilk molaya kadar yürüyüşü sürdürdü.

432 kilometre, 25 gün sürecek

Hürriyet Gazetesi'nden Rifat Başaran'ın haberine göre, 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün ilk günü, 19 kilometrenin katedilmesiyle sona erdi. Yenimahalle Belediyesinin Hipodrom’da kurduğu çadırlarda geceyi geçirecek olan yürüyüşçüler, yarın sabah İstanbul Maltepe Cezaevine doğru yollarına devam edecekler.

kemal kılıçdaroğlu adalet yürüyüşü
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Sinagog önünde İsrail protestosu 
 Sinagog önünde İsrail protestosu 
TT Arena'da protesto
TT Arena'da protesto