Advert
Advert
Advert

"Adalet Yürüyüşü Türkiye'de farklı bir ülke umudu yeşertti"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün yüz binlerce kişinin katıldığı Adalet Mitingi’yle son bulması, dünya basınında geniş yer buldu.

"Adalet Yürüyüşü Türkiye'de farklı bir ülke umudu yeşertti"
"Adalet Yürüyüşü Türkiye'de farklı bir ülke umudu yeşertti" Admin
Bu içerik 151 kez okundu.
Advert

CUMHURİYET - Dünya medyası alandakilerin hak, hukuk ve adalet istediklerini ve Erdoğan’a meydan okuduklarını yazdı. Gazeteler, ‘Farklı bir ülke umudu yeşerdi’ yorumunda bulundu.

Dünya basını, yaygın adaletsizlik ve baskı olarak algılanan durumu protesto etmek için, siyasi yelpazenin her alanından yurttaşın sokağa çıktığını’ yazdı.

The Guardian gazetesi haberi, “Türkler yıllar sonra Erdoğan’a karşı en büyük muhalefet gösterisini düzenledi” başlığıyla verdi. Haberde, mitingin Gezi Parkı eylemlerinden bu yana “Erdoğan’ın yönetimine karşı en büyük muhalefet gösterisi” olduğunu yazdı. Gazetenin haberinde, ‘Tayyip Erdoğan hükümetinin yaygın adaletsizliği ve baskısı olarak algılanan durumu protesto etmek için, “siyasi yelpazenin her alanından vatandaşların” mitinge katıldığına dikkat çekildi. Independent gazetesinin haberinde ise bir zamanlar “zayıf” olarak görülen muhalefet liderinin pek çok Türk’ün sesi olarak yeniden doğduğu belirtildi. Yürüyüşe katılanlar arasında sıradan vatandaşların yanı sıra kendileri de yargılanan yazar Aslı Erdoğan, eski HDP milletvekili Ahmet Türk ile hapiste bulunan gazetemiz muhabirlerinden Ahmet Şık’ın eşi Yonca Şık’ın da bulunduğu kaydedildi.

adalet mitingi adalet yürüyüşü kemal kılıçdaroğlu dünya basını
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadıköy'de polis müdahalesi: 3 gözaltı
Kadıköy'de polis müdahalesi: 3 gözaltı
Siirt Pervari'de 6 terörist etkisiz hale getirildi
Siirt Pervari'de 6 terörist etkisiz hale getirildi