Advert
Advert
Advert

Aile tacizciyi korudu, mahkeme mahkûm etti

Birbiriyle evli iki kuzeninin 13 yaşındaki kızına cinsel tacizde bulunan A.Ö'nün tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Aile tacizciyi korudu, mahkeme mahkûm etti
Aile tacizciyi korudu, mahkeme mahkûm etti Admin
Bu içerik 68 kez okundu.
Advert

CUMHURİYET- Diyarbakır’da birbirleriyle evli iki kuzeninin 13 yaşındaki kızına cinsel tacizde bulunan A.Ö., çocuğun şikâyetini geri çekmesi ve ailenin şikâyetçi olmamasına karşın 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza oranında herhangi bir indirim yapmayan mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Ortaokul öğrencisi çocuk, 2016 yılında rehberlik öğretmenine hem anne hem de babasının kuzeni olan 32 yaşındaki İ.Ö. tarafından taciz edildiğini anlattı. Öğretmenin durumu polise bildirmesi üzerine İ.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi. ’nın haberine göre, soruşturmayı tamamlayan savcılık, İ.Ö. hakkında 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. İddianamede, çocuğun ailesinin olayın doğruluğuna inanmadığı ve şikâyetçi olmadığı, çocuğun da şikâyetini bir süre sonra geri çektiği belirtilerek, cinsel istismar gibi suçların aile ve toplum içerisinde üstünün kapatıldığı ve görmezden gelindiği ifade edildi.

Diyarbakır 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi de A.Ö.’nün ‘sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘cinsel taciz’ suçlarından 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Cezada hiçbir indirim uygulamayan mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Turistik bölgelerde ormanlar nedense hep ‘parsel parsel’ ya​nıyor'
'Turistik bölgelerde ormanlar nedense hep ‘parsel parsel’ ya​nıyor'
Otomobil uçuruma yuvarlandı: 6 yaralı
Otomobil uçuruma yuvarlandı: 6 yaralı