Advert
Advert
Advert

Akar'ın Atatürk'e selamı tartışma çıkardı

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Anıtkabir'de düzenlenen törende 'selam vermeye çalışıp becerememesi' sosyal medyada büyük tepki topladı.

Akar'ın Atatürk'e selamı tartışma çıkardı
Akar'ın Atatürk'e selamı tartışma çıkardı Admin
Bu içerik 645 kez okundu.
Advert

Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. ölüm yıldönümünde devlet erkanının Anıtkabir ziyareti sırasında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın görüntüsü dikkat çekti.

Sabah saatlerinde Anıtkabir’deki anmaya katılan devlet erkanı, Atatürk’ün hayatını kaybettiği saat 09.05’te Anıtkabir’de saygı duruşuna geçti. Ancak saygı duruşu sırasında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın selamı sosyal medyada da çokça konuşuldu. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü asker selamıyla selamlayan Hulusi Akar’ın, selam sırasında elini başına götürmeye çalışması ve eli ile başı arasındaki mesafe dikkat çekti.

Akar’ın ilginç selamı, Ekşi Sözlük’te de “10 kasım 2016 hulusi akar selamı” başlığı altında günün en çok entry girilen konularından biri haline geldi. Sözlük kullanıcılarının Akar’ın selamıyla ilgili yorumlarından bazıları şöyle: 

-anıtkabir’de vermiştir. tam bir subay. sanırsın prusya askeri geleneğinden. “gel” dese koşa koşa ardından savaşa giderim. gerçi darbeyi haber alamamıştı, derdest edilmişti ama olsun. 

-hulusi beyin uykusu mu gelmiş, niye ileri geri gidip geliyor diye düşündürendir.. 

tanım: askere yakışmayan kötü ayıp selam. 

-literatüre girmesi gerekendir. bahsi geçen selamı herhangi bir er verse yiyeceği zılgıtı size tarif bile edemem. 
not: emekli bir teğmen 

-bir gün amcama caminin yolunu gösterirken sahil kenarından geçti yolumuz. doğal olarak herkes sere serpe uzanmış. namahreme bakıp da abdesti kaçmasın diye eliyle gözünü perdelemişti rahmetli. o anı aklıma getiren bir selamdır. 

sen paşasın paşaaa. kendine gel. senin yaptığın paşalığı tosun paşa da yapar.

Hulusi Akar
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme