Advert
Advert
Advert

Akhisarlı 'altın kız' başarıya doymuyor

15 yaşındaki Ayşe Begüm Onbaşı, başarılarını sürdürüyor.

Akhisarlı 'altın kız' başarıya doymuyor
Akhisarlı 'altın kız' başarıya doymuyor Admin
Bu içerik 202 kez okundu.
Advert

Manisa'da kömür deposundan spor salonuna dönüştürülen 300 metrekarelik alanda çalışarak dünya şampiyonu olan 15 yaşındaki Ayşe Begüm Onbaşı, başarılarını sürdürüyor. Onbaşı, geçen hafta Manisa'da düzenlenen Aerobik Cimnastik Federasyon Kupası'nda yine birinci oldu.

Manisa Spil Gençlik ve Spor Merkezi'nin teknik koordinatörü, aynı zamanda da Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim görevlisi Gürkan Er, ekibi antrenörler Yasin Talay ve Emire Özkan ile birlikte 2014 yılında kömür deposuyken, bir grup sporsever tarafından spor salonuna dönüştürülen 300 metrekarelik alana taşındı. Gürkan Er ve ekibinin profesyonel olarak yarışmalara katılan 40'a yakın sporcusundan bazıları, geçen yıl Avrupa şampiyonalarında finale kaldı.

Bu sporculardan Akhisar Anadolu Lisesi öğrencisi olan Ayşe Begüm Onbaşı geçen Haziran ayında Güney Kore'de düzenlenen 14'üncü Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda 15- 17 yaş tek bayanlar kategorisinde dünya birincisi olarak altın madalya kazandı.

Aynı yarışmada Onbaşı, Özel Türk Koleji öğrencisi Mehmet Ercoş ve Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi öğrencisi Deniz Şahin'in oluşturduğu takım triolar kategorisinde dünya ikincisi oldu. 3 milli sporcu, son olarak geçen hafta Bulgaristan'da düzenlenen şampiyonada, 4 kategoride 4 altın madalya kazandı.

AİLESİ DESTEĞİNİ ESİRGEMİYOR

Kenti gururlandıran sporculardan, 'altın kız' olarak nitelendirilen Ayşe Begüm Onbaşı, geçen hafta Manisa Atatürk Spor Salonu'nda 13 ilden 215 sporcunun katıldığı Aerobik Cimnastik Federasyon Kupası'na katıldı. Onbaşı, 15-17 yaş tek bayanlar, 15-17 yaş grupları ve 15-17 yaş çiftler kategorisinde birinciliği kazandı.

Yarışmaların ardından Akhisar'daki evine dönerek dinlenen Onbaşı, DHA'ya başarısını anlattı. Artık evinde madalyalara yer kalmadığını söyleyen Ayşe Begüm Onbaşı, dünya şampiyonası sonrası gittiği Bulgaristan'daki turnuvadan da başarıyla çıktıklarını ifade ederek, son olarak Manisa'nın ev sahipliğini yaptığı federasyon kupasında tüm madalyaları aldıklarını belirtti. Çalışmadan hiçbir şeyin elde edilmediğine vurgu yapan Onbaşı, mutlaka başarıda çalışmanın disiplin içerisinde yapılması gerektiğini söyledi. 

Ayşe Begüm Onbaşı Cimnastik
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanada'da skandal!
Kanada'da skandal!
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı