Advert
Advert
Advert

Akın'dan ÖSYM tepkisi

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, "ÖSYM tarafından bu yıl uygulanmaya başlayan ve pek çok öğrenciyi mağdur eden ‘Sınav saatinden 15 dakika önce sınav binası önünde hazır bulunma’ kuralının amacı nedir?" diye sordu.

Akın'dan ÖSYM tepkisi
Akın'dan ÖSYM tepkisi Admin
Bu içerik 137 kez okundu.
Advert

‘‘BU YAPTIRIM ANAYASA’YA AYKIRIDIR’’


ÖSYM tarafından ilk kez YGS’de uygulamaya konulan ‘‘Sınavlardan 15 dakika önce sınav yerinde bulunma’’ kuralı, YGS’den bu yana ÖSYM’nin yaptığı her sınava uygulanmış ve öğrencilerimiz süresinden önce yerlerinde bulunmalarına rağmen sınavlara alınmamıştır.


Anayasa’nın 42. maddesine göre ‘‘Kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz’’. Anayasa tarafından güvence altına alınmış olan eğitim hakkı aynı zamanda temel bir insan hakkıdır. ÖSYM tarafından uygulanan bu kural ile sınav saatinden önce sınav yerine gelmiş olan fakat 15 dakika kuralına takılan öğrencilerimiz sınava alınmayarak anayasal güvence altına alınmış olan bu hakları ihlal edilmiştir. Bir yıl boyunca emek harcayan yavrularımızı ve aileleri mağdur edilmiştir.  Bu karar ÖSYM’nin sloganı olan ‘‘emeğiniz emanetimiz’’ ile taban tabana zıttır. ÖSYM öğrencilerin emeklerinin emanetçisi olamamıştır.

ahmet akın ösym 15 dakika ösym
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...