Advert
Advert
Advert

AKM “Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı” İçin Kapılarını Açıyor. İşte Fuar Tarihi...

AKM “Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı” İçin Kapılarını Açıyor. İşte Fuar Tarihi... Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen “Anadolu Yetiştiriciler, Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı”, 18- 21 Mayıs tarihleri arasında, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanında gerçekleştirilecek.

AKM “Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı” İçin Kapılarını Açıyor. İşte Fuar Tarihi...
AKM “Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı” İçin Kapılarını Açıyor. İşte Fuar Tarihi... Admin
Bu içerik 269 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen “Anadolu Yetiştiriciler, Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı”, 18- 21 Mayıs tarihleri arasında, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanında gerçekleştirilecek.

Başkentlilerin köy özlemini giderecek fuarda; 4 gün boyunca, bilgilendirici sempozyumlar yapılacak, birbirinden farklı etkinlikler düzenlenecek.

Fuar, çoban meşalesinin yakılması ve "Çoban Deklarasyonu"nun okunmasıyla başlayacak. Açılış töreninin ardından, panel ve sempozyumlarda "Kırmızı Et Sektörü Çözüm Arıyor",  "Ankara Keçisi" ve "Bal Hasadı" gibi konulu panel ve konferanslar yapılacak. Etkinliklerde ayrıca "en hızlı kırkım gösterisi" ve "futbol oynayan teke gösterisi" de yer alacak.  

Fuarın ikinci gününde de çeşitli yarışmalar düzenlenecek. "En güzel inek", "en güzel Akkaraman koçu", "en güzel Merinos koçu" ve "en güzel Ankara tekesi" yarışmaları yapılacak. Fuarın üçüncü ve dördüncü günü, "Ulusal Kırkım Şampiyonası" ve "koç-teke müzayedesi" ile tamamlanacak.

“FUAR, ÜRETİCİYİ VE TÜKETİCİYİ BİR ARAYA GETİRECEK”

Fuarın hem üreticiye hem de tüketiciye hitap edeceğini belirten Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven, fuarın ana temasında, ilk üretimi gerçekleştiren ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan çiftçiler ve yetiştiriciler olduğunu söyledi.

Güven, “Çobanlığın önemini, bu fuar aracılığıyla daha çok vatandaşımıza anlatacağız. Fuar kapsamında AKM'ye küçükbaş hayvan, büyükbaş hayvan ve arılardan oluşan bir üretim çiftliği kurulacak. Bu çiftlikler 4 gün boyunca üreticiyi ve tüketiciyi bir araya getirecek. Tüketici,  yediği etin, içtiği sütün, giydiği kumaşın nasıl zahmetlerle üretildiğini görecek” diye konuştu.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek