Advert
Advert
Advert

AKP'li Özdağ: Cemaatle FETÖ birbirinden ayrılmalı

12 Eylül'de tutuklanan AKP'li Selçuk Özdağ, darbecilere tek tip kıyafete destek verdi.

AKP'li Özdağ: Cemaatle FETÖ birbirinden ayrılmalı
AKP'li Özdağ: Cemaatle FETÖ birbirinden ayrılmalı Admin
Bu içerik 106 kez okundu.
Advert

12 Eylül'de tutuklanan AKP'li Selçuk Özdağ, darbecilere tek tip kıyafete destek verdi. Özdağ, “Bize tek tip kıyafeti darbeciler giydirdi. Ben darbeci değildim. Fakat bunlar darbe yaptı, demokrasiye halel getirmek istedi. Tek tip kıyafet doğrudur bence” dedi.

GazeteDuvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre, Meclis Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili Özdağ’a, darbe girişimi kapsamında devam eden yargılamaları sorduk. Akıncı Üssü davasında sivil imamlar başta olmak üzere sanıkların tüm suçlamaları reddetmesini değerlendiren Özdağ bunun iki nedeni olduğunu söyledi:

“Bunlar bir darbe yaptı. Başarısız oldular. Bu darbenin başındaki kişi Fethullah Gülen. Herkes bu konuda hemfikir. Bu şahsın yakalanan sivil imamları bunu inkar ederek zamana oynamak istiyorlar. Diğer yandan ‘Darbe ile alakamız yok’ diyerek özellikle yurt dışındaki elemanları da zımnen korumaya çalışıyorlar. Çünkü burada yargı süreci sonunda hüküm giyip tescilli darbeci olurlarsa, Türkiye’nin eli güçlenecek, diğer ülkeler nezdinde ciddi hamleleri olacak. İleride Türkiye’nin bunlarla ilgili yapacağı hamleleri durdurmayı amaçlıyorlar. Bunlar ceza aldıktan sonra diğer ilintili olanlarla ilgili kırmızı bülten çıkaracağız.”

selçuk özdağ tek tip elbise
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlıklar yüzde 24 zamlandı!
Kurbanlıklar yüzde 24 zamlandı!
Alman Büyükelçi tutuklu gazeteci Deniz Yücel'i ziyaret edecek
Alman Büyükelçi tutuklu gazeteci Deniz Yücel'i ziyaret edecek