Advert
Advert
Advert

Albayın 'tanırım' dediği kişiler Çayyolu'ndaki villada Adil Öksüz ile planlama yapan darbeciler olduğu ortaya çıktı

FETÖ'nün 'Kara Kuvvetleri imamı' olarak bilinen eski Albay Bilal Akyüz mahkemede verdiği ifadede '37 kişilik yurtta sulh konseyinden sadece 5 kişiyi tanırım' dediği kişilerin Çayyolu'ndaki üç katlı villada Adil Öksüz ile planlama yapan darbeciler olduğu ortaya çıktı.

Albayın 'tanırım' dediği kişiler Çayyolu'ndaki villada Adil Öksüz ile planlama yapan darbeciler olduğu ortaya çıktı
Albayın 'tanırım' dediği kişiler Çayyolu'ndaki villada Adil Öksüz ile planlama yapan darbeciler olduğu ortaya çıktı Admin
Bu içerik 614 kez okundu.
Advert

FETÖ'cü darbenin beyni söz 'yurtta sulh konseyi' üyelerinin tamamının yer aldığı davaya Sincan Cezaevi'ndeki duruşma salonunda devam edildi.

FETÖ'cü darbe girişimiyle ilgili Genelkurmay Çatı Davası olarak bilinen ve darbenin beyni söz 'yurtta sulh konseyi' üyelerinin tamamının yer aldığı davaya Sincan Cezaevi'ndeki duruşma salonunda devam edildi.

Ankara 17'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin baktığı davada "Kara Kuvvetleri imamı" olarak bilinen eski Albay Bilal Akyüz hesap verdi.

Akyüz savunmasının içinde şehit yakınlarını "Acılarını anlıyorum" gibi sözlerle tahrik etti.

Çıkan tartışmaları mahkeme başkanı yatıştırdı.

Ardından ise sanık avukatı şehit ailelerinin acılarını paylaştığını ancak, sanıklara yönelik sözleri nedeniyle cezai işlem yapılmasını isteyince yine kargaşa çıktı.

Ortam sakinleştikten sonra söz alan Cumhurbaşkanlığı avukatı Hüseyin Aydın "Meslektaşım bilmeli ki bizim geleneklerimizde yakını ölen birine 'geçmiş olsun' demek onun acısını artırır" dedi.

15 Temmuz akşamı Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki FETÖ'cülerin temsilcisi olarak darbe üssü Akıncı'ya gönderilen ve bu nedenle darbede kilit konumda bulunan Akyüz "37 kişilik yurtta sulh konseyinden sadece 5 kişiyi tanırım, gerisini tanımam" dedi. Akyüz'ün tanıdığı kişilerin darbe girişimi öncesinde Ankara Çayyolu'ndaki üç katlı villada Adil Öksüz ile planlama yapan darbeciler olduğu ortaya çıktı. 15 Temmuz günü Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan aranarak, gizli bir terörle mücadele faaliyeti nedeniyle Akıncı Üssü'nde görevlendirildiğini anlatan Akyüz, yaralı darbecilere yardım ettiğini belirtip, "Onlar da insandı" dedi.

FETÖ Çayyolu darbe villa Bilal Akyüz Adil Öksüz
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!