Advert
Advert
Advert

Altın Koza'da çocuk ve gençlik filmleri de yarışacak

24. Uluslararası Adana Film Festivali içeriğine yeni eklenen Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Yarışması'nın yeni neslin sinema sanatıyla erken yaşta tanışmasını hedefliyor.

Altın Koza'da çocuk ve gençlik filmleri de yarışacak
Altın Koza'da çocuk ve gençlik filmleri de yarışacak Admin
Bu içerik 133 kez okundu.
Advert

Adana'da 11-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Altın Koza Ödülleri’nin verileceği 24. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Yarışması gerçekleştirilecek.

Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Yarışması, Adana Film Festivali’nde ilk kez yer alacak. Bu yarışmanın jürisi çocuklardan oluşacak ve bazı jüri üyeleri ünlü isimlerden oluşacak. Adana’dan çocukların da yer alacağı jüri, çalışmaya başlamadan önce eğitim alacak. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Yarışması’nda 15 film rekabet edecek. Yarışma kapsamında 5 filmden oluşan özel gösterim bölümü de Adanalılar ve sanatseverlerle buluşacak.

Yarışmanın koordinatörlüğünü Nursen Çetin Köreken ve Ümit Köreken üstleniyor. Nursen Çetin Köreken’in yapımcılığını ve senaristliğini üstlendiği Türk-Alman ortak yapımı "Mavi Bisiklet" filmi, ulusal ve uluslararası alanda 20’den fazla festivale katıldı ve çok sayıda ödül aldı. Çocuk ve gençlerle ilgili sinema sanatına dair çok sayıda projede yer alan Köreken çifti, sinemaya dair çalışmalarını sürdürüyor.

"DÜNYA ALGILARI ZENGİNLEŞECEK"

Altın Koza Ödülleri 24. Uluslararası Adana Film Festivali
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt