Advert
Advert
Advert

Altınköy Açık Hava Müzesi kışa hazır

Tarhana, salça ve reçellerin yapıldığı, turşuların kurulduğu ve domateslerin kurutulduğu Altınköy Açık Hava Müzesi, kış mevsimine neşe içinde hazırlandı.

Altınköy Açık Hava Müzesi kışa hazır
Altınköy Açık Hava Müzesi kışa hazır Admin
Bu içerik 291 kez okundu.
Advert

Köy hayatının en güzel gelenekleri Altınköy Açık Hava Müzesi’nde canlanmaya devam ediyor. Her hafta birbirinden güzel etkinliklerle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan Altınköy Açık Hava Müzesi’nde, bu ay boyunca gerçekleştirilen kışa hazırlık etkinlikleri tamamlandı. Tarhana, salça ve reçellerin yapıldığı, turşuların kurulduğu ve domateslerin kurutulduğu Altınköy Açık Hava Müzesi, kış mevsimine neşe içinde hazırlandı.  

Köy hayatının en güzel geleneklerinden olan, köyde yaşayanların birbirleriyle yardımlaşarak yaptığı kış hazırlıkları Altınköy Açık Hava Müzesi’nde de gerçekleştirildi. Etkinlik her zaman olduğu gibi çocukların büyük ilgisini çekti.

Mis gibi tarhana kokusu Altınköy’ü sardı

Köy halkının kışa hazırlanmak için yaptığı tarhana, domates salçası, biber salçası ve reçeller, Altınköy’ e renk kattı. Örtülerin üzerine serilen tarhana ve domatesler ziyaretçilerin büyük ilgisini çekerken, doğal meyvelerden yapılan reçeller ise görenleri kendine hayran bıraktı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren tarhana serimi yapan, domatesleri güneşe dizen ve reçelleri kavanozlara dolduran Funda Güler “Köyde kendimize ne yapıyorsak ve nasıl yapıyorsak, aynısını Altınköy Müzemizde de yapıyoruz. Ziyaretçilerimizin de büyük ilgisini çekiyor. Özellikle çocuklar çok beğeniyor.” dedi. Güler, yaptıkları tüm ürünlerin Altınköy bakkalından satın alınabileceğini de sözlerine ekledi.

Altınköy Açık Hava Müzesi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi