Advert
Advert
Advert

Altyapı çukurları asfalt bekliyor

Sokullu’da, altyapı çalışması için kazılan yollara aylardır asfalt atılmamasına tepki gösteren vatandaşlar, ‘sürülmüş tarla gibi’ benzetmesi yaparak Büyükşehir yetkililerine seslendi: “Yağmur yağsa her yeri su basacak. Bir an önce asfaltlanmalı.”

Altyapı çukurları asfalt bekliyor
Altyapı çukurları asfalt bekliyor Admin
Bu içerik 296 kez okundu.
Advert

Çankaya Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi’nde yaklaşık 3 ay önce, elektrik kablolarının yer altına alınması için çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında mahallenin cadde ve sokaklarına derin çukurlar açıldı. Bu sırada bir GSM şirketi de fiber altyapı çalışması yaptı.

Çalışmaların tamamlandığı yollardaki çukurların üzeri toprakla kapatıldı ancak asfalt atılmadı. Aylardır asfalt bekleyen yollar için ‘sürülmüş tarla gibi’ benzetmesi yapan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi. Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Muhtarı Fatma Taner Ege, şunları söyledi:
“Buraların bir an önce asfaltlanması gerek.

Ekipler kırıyor, kazıyor ve gidiyor. Burası şehrin göbeği. Kazı alanlarının üzerine asfalt atılması için Büyükşehir Belediyesi’ne 17 Eylül’de dilekçe verdim. 28 Eylül’de verdikleri cevapta, ‘Tamam biz yapacağız’ dediler. Rögar kapaklarının delikleri dahi toprak dolmuş durumda. Yağmur yağsa her yeri su basacak. Yaz aylarında da toz nedeniyle insanlar pencerelerini açamadı.”

‘KURUMLAR ÇALIŞMALARI DENETLEMİYOR’

Etimesgut’a bağlı Bağlıca Mahallesi’nde ise ağustos başında yağmur suyu altyapı çalışmasının yapıldığı İşturkuaz Caddesi ile 1147 ve 1167’nci sokaklardaki kazı alanlarının üzerine asfalt atılmadı. 

Bağlıca İşturkuaz Evleri Sitesi sakinleri, “Altyapı çalışmasını ASKİ adına bir müteahhit firma yaptı. Yağmur suyu altyapısı tamamlandıktan sonra ‘Ağustos sonunda asfaltlarız’ deyip, gittiler. Kış geliyor ama hâlâ bir çalışma yok. Alo 153 Mavi Masa’ya ve Etimesgut Belediyesi’ne yazdık ama olumlu bir sonuç alamadık. İhaleyi veren kurumlar, çalışmaları kontrol etmiyor” ifadelerini kullandı.

asfalt bekliyor
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Sık sık Abdullah Gül'ü ziyaret ediyorlar'
'Sık sık Abdullah Gül'ü ziyaret ediyorlar'
Haşim Kılıç'tan 'yeni parti' açıklaması
Haşim Kılıç'tan 'yeni parti' açıklaması