Advert
Advert
Advert

Altyazı’nın !f İstanbul dosyası hazır!

Aylık sinema dergisi Altyazı şubat sayısı yayımlandı. Dergi bu sayısında !f İstanbul programında yer alan filmler var.

Altyazı’nın !f İstanbul dosyası hazır!
Altyazı’nın !f İstanbul dosyası hazır! Admin
Bu içerik 120 kez okundu.
Advert

Aylık sinema dergisi Altyazı şubat sayısı yayımlandı. Dergi bu sayısında !f İstanbul programında yer alan filmler ile gizli hazineleri bir araya getiriyor.

Ghibli animasyonu Kırmızı Kaplumbağa’dan (La Tortue Rouge) Richard Linklater imzalı büyüme hikayesi Herkes Biraz İster!!’e (Everybody Wants Some!!), Reha Erdem’in Koca Dünya’sından Kelly Reichardt’ın Mutlak Kadınlar’ına (Certain Women), festivalin öne çıkan filmlerinden bir seçki, Altyazı’nın !f İstanbul dosyasında.

JİM JARMUSCH’UN SİNEMASI

New Jersey’de otobüs şoförlüğü yapan bir şair ile sevgilisinin sessiz sakin hayatını anlatan Paterson’ı kapağına taşıyor. Jim Jarmusch’un sinemanın imkanlarıyla şiirin imkanlarını bir araya getiren bu alçakgönüllü ama etkileyici filmini Zeynep Dadak değerlendirdi.

Siyah bir gencin hayatının üç farklı dönemini anlatan Barry Jenkins imzalı Ay Işığı, şimdiden yılın en çok ödül alan filmleri arasına girdi. Şefkatli anlatımıyla izleyiciyi duygulara odaklanmaya davet eden bu büyüme hikayesi üzerine Eren Odabaşı’nın kaleme aldığı yazı, Altyazı’nın şubat sayısında okunabilir.

Cannes’daki prömiyerinden beri övgülere boğulan, son yılların en beğenilen filmlerinden biri hâline gelen Toni Erdmann, bir babayla kızı arasındaki duygusal kopukluğu acı bir mizahla ele alıyor. Maren Ade’nin yönettiği filmle ilgili Senem Aytaç’ın yazısı, derginin şubat sayısında.

HUPPERT O KADIN’I ANLATIYOR

Fransa sinemasının en büyük oyuncuları arasında yer alan Isabelle Huppert son olarak Paul Verhoeven’ın yönettiği O Kadın (Elle, 2016) ile 89. Akademi Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adayı oldu. Engin Ertan’ın Paris’te yaptığı söyleşide Huppert sinemaya bakışını, yönetmenlerle çalışma biçimini ve O Kadın’da canlandırdığı karakteri anlatıyor.

Altyazı !f İstanbul
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Murat Belge: Sonuç 'Hayır' cephesi açısından müthiş; Erdoğan'ın uzlaşmaktan ödü kopuyor!
Murat Belge: Sonuç 'Hayır' cephesi açısından müthiş; Erdoğan'ın uzlaşmaktan ödü kopuyor!
Borsa İstanbul rekor kırdı
Borsa İstanbul rekor kırdı