Advert
Advert
Advert

Anıtkabir'in çevresine konut kararı!

Anıtkabir plan değişikliği askıya çıktı. Çevresindeki şahsa ait alanların kamulaştırılarak Anıtkabir alanıyla birleştirilmesinden vazgeçildi. Normalde Anıtkabir alanına katılması gereken bu alan konut arazisi olarak kullanılacak.

Anıtkabir'in çevresine konut kararı!
Anıtkabir'in çevresine konut kararı! Admin
Bu içerik 86 kez okundu.
Advert

gazeteduvar - Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ‘Anıtkabir Koruma Amaçlı İmar Planı’ değişikliklerine ilişkin Meclis kararının planları 1 yıl sonra askıya çıktı. Plan değişikliğine tepki gösteren Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Yapılan değişiklikle daha önceki planlarda şahsa ait alanların kamulaştırılarak Anıtkabir alanıyla birleştirilmesi hükmü ortadan kaldırılmış, Anıtkabir’e katılması gereken bu alanın konut alanı olarak kullanılması kararı getirilmiştir.

Yine Anıtkabir Muhafız Bölüğü’nün bulunduğu 37 bin 960 metrekarelik alanın da yıkılıp yeniden yapılması durumunda 0.3 emsal 12.50 yüksekliğinde yaklaşık 12 bin metrekarelik yapılaşma öngörülmüştür. Ayrıca, Anıtkabir Tarihi SİT Alanı KAİP’te park alanı olarak gösterilen yer askeri alan olarak belirlenerek yapılaşmayla karşı karşıya bırakılmıştır. Plan, plan yapma tekniği açısından şeffaf değil, meclis kararındaki ‘C’ alanı planda gösterilmemiş” dedi.

‘HEDEF ANITKABİR’

anıtkabir mimarlar odası tezcan karakuş candan
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor