Advert
Advert
Advert

Ankara Devlet Opera ve Balesi Çingene Baron’u sahneliyor

Ankara Devlet Opera ve Balesi; 15 Ekim akşamı klasik Viyana operetlerinin şaheserleri arasında yer alan Johan Strauss’un üç perdelik opereti Çingene Baron’u sahneliyor.

Ankara Devlet Opera ve Balesi Çingene Baron’u sahneliyor
Ankara Devlet Opera ve Balesi Çingene Baron’u sahneliyor Admin
Bu içerik 560 kez okundu.
Advert

Viyana Valsi’ne zenginlik katarak, tüm dünyaya yayılmasını başarmış olan Johan Strauss’un eserleri arasında en çok oynananlardan biri olan Çingene Baron; Macar Halk Müziği’nden etkilenilerek yazılmış olup, renkli ve zengin müzikal yapısı sayesinde yüzyılı aşkın bir süredir dünya sahnelerinde sanatseverler ile buluşuyor.

Çingene Baron’un konusu kısaca şöyle: Ailesinden kalan toprakları geri almak için gelen Barinkay arazilerinin domuz tüccarı Zsupan tarafından işgal edildiğini görür. Arazileri geri almak için Zsupan’ın kızı Arsena’ya talip olduğunu belirtir. Ancak Arsena başka birini sevdiğinden evleneceği kişinin Baron olması şartını koşarak Barinkay’ı reddeder.

Elinde hiçbir şey kalmayan Barinkay çingeneler tarafından Baron ilan edilir. Ancak Barinkay artık Arsena’yı istemediğini ve güzel sesli çingene kızı Saffi’ye aşık olduğunu söyler. Ancak Saffi’nin çingene değil de bir Türk Paşasının kızı olduğunu öğrenince ona layık olmadığını düşünür ve orduya katılır. Savaşta gösterdiği üstün başarıyla bu sefer gerçekten Baron ilan edilen Barinkay’ın artık Saffi ile evlenebilmesi mümkündür.

ÇİNGENE BARON (Operet/ 3 Perde)

Orkestra Yönetmeni: Nezih Seçkin, Alessandro Cedrone, Sahneye Koyan: Gürçil Çeliktaş, Koreografi: Nilgün Bilsel Demireller, Dekor: Nihat Kahraman, Kostüm: Nursun Ünlü, Işık: Tahsin Çetin

Tarih: 15 Ekim 2016 , Cumartesi

Saat: 20:00

Yer: Opera Sahnesi (Atatürk Bulvarı No:20 Ulus – Ankara)

Bilet satış yerleri: Opera Gişesi, biletiva.com

Ankara Devlet Opera ve Balesi Çingene Baron
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saadet Partisi lideri seçim tarihini verdi
Saadet Partisi lideri seçim tarihini verdi
İşte Akşener'in partisinin genel merkezi
İşte Akşener'in partisinin genel merkezi