Advert
Advert
Advert

Ankara Valiliği'nin yasağına ilk tepki: Anıtkabir'e yürüyecekler

Ankara Valiliği tarafından umuma açık alanlarda toplantı, gösteri ve yürüyüşlere 30 Kasım'a kadar yasak getirildi. Yasağın 29 Ekim ve 10 Kasım'ı da kapsaması tepkilere neden oldu.

Ankara Valiliği'nin yasağına ilk tepki: Anıtkabir'e yürüyecekler
Ankara Valiliği'nin yasağına ilk tepki: Anıtkabir'e yürüyecekler Admin
Bu içerik 323 kez okundu.
Advert

Ankara Valiliği tarafından umuma açık alanlarda toplantı, gösteri ve yürüyüşlere 30 Kasım'a kadar yasak getirildi. Yasağın 29 Ekim ve 10 Kasım'ı da kapsaması tepkilere neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde, Türkiye Liseliler Birliği öncülüğünde 29 Ekim'de Anıtkabir'e yürüyeceklerini açıklayan demokratik kitle örgütleri basın toplantısı düzenleyerek Anıtkabir'e yürümekte kararlı olduklarını açıkladı.

Aralarında Cumhuriyet Kadınları Derneği, Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Ulusal Eğitim Derneği, Ulusal Kanal Gönüllüleri, Türkiye Sanatçılar Birliği, Eğirdir Komando Asteğmenler Derneği, Vatan Partisi, Türkiye Gençlik Birliği, Türkiye Liseliler Birliği ile terörle mücadele gazilerinin bulunduğu kişi ve kurumlar valiliğin kararını doğru bulmadıklarını söyledi.

Türkiye Liseliler Birliği Genel Başkanı Bora Çelik, 29 Ekim'de Anıtkabir'e yürüyeceklerini belirterek, ''Valiliğin aldığı bu karar doğru değildir ve Türk milletinin kararlılığını coşkusunu heyecanını yansıtmamaktadır. Bu karar PKK’nın Fetö’nün ve üst akıl diye belirtilen ABD emperyalizminin ekmeğine yağ sürmektir. Valilik bu kararını derhal geri çekmelidir. 29 Ekim’de polisimizle askerimizle gencimizle yaşlımızla hep beraber Anıtkabir’e yürüyeceğiz. Hatta Ankara Valimizi de bu kararını geri çekip milletimiz ile birlikte Ata’mıza yürümeye davet ediyoruz.'' dedi.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi