Advert
Advert
Advert

'Ankara Valisi'nin hayatından endişe ediyoruz'

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, 10 Ekim anmasına yönelik saldırı nedeniyle Ankara Valisi Ercan Topaca’yı kinayeli bir şekilde eleştirdi.

'Ankara Valisi'nin hayatından endişe ediyoruz'
'Ankara Valisi'nin hayatından endişe ediyoruz' Admin
Bu içerik 308 kez okundu.
Advert

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, 10 Ekim Ankara Katliamı'nda yitirilenler için yapılan anmasına yönelik saldırı nedeniyle Ankara Valisi Ercan Topaca’yı kinayeli bir şekilde eleştirdi. 10 Ekim katliamında hayatını kaybedenlerin yakınlarına anma için izin verilmesi amacıyla aradığı Ankara Valisi Ercan Topaca’ya bir türlü ulaşamadığını belirten Yılmaz, Vali’nin henüz kendilerine dönüş de yapmadığını, bu nedenle Vali’nin hayatından endişe duyduğunu dile getirdi.

Yılmaz açıklamasında, “Vali’den henüz tarafımıza bir dönüş olmadı. Hayatından endişe ediyoruz. Kendisine bağlı emniyet güçlerinin Ankara Garı önünde anma yapmak isteyen acılı ailelere gaz sıktığından, şiddet uyguladığından ve gözaltına aldığından kendisinin haberi var mı merak ediyoruz?” diye konuştu.

ESKİ VALİ ‘İZİNDE’ ÇIKMIŞTI

Ankara’da Ethem Sarısülük’ün hayatını kaybettiği, onlarca kişinin yaralandığı Gezi Parkı eylemleri sırasında dönemin Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’e ulaşılamaması eleştiri konusu olmuştu. Eylemler süresince Ankara'da yaşanan sert müdahalelerle ilgili Ankara Valiliği’nden herhangi bir açıklama yapılmaması üzerine sosyal medyada “ Ankara Valisi Yaşıyor Mu?” şeklinde espriler yapılmıştı. Konu Meclis’e taşınmış, CHP’li Özgür Özel’in soru önergesine yanıt veren İçişleri Bakanlığı Yüksel’in o tarihlerde “izinde olduğu” bilgisini vermişti.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor