Advert
Advert
Advert

Ankara Zabıtası Tek Binada Toplanıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin dağınık birimlerde görev yapan Zabıta Daire Başkanlığı, MİA alanında 3 bin 200 metrekare kullanım alanı bulunan 3’ü yüzeyde, 2 katı da yer altında olmak üzere 5 kattan oluşan yeni binaya taşınacak.

Ankara Zabıtası Tek Binada Toplanıyor
Ankara Zabıtası Tek Binada Toplanıyor Admin
Bu içerik 64 kez okundu.
Advert

Ankara Valisi Ercan Topaca ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eski sanayi bölgelerinin temizlenmesi amacıyla, Sanayi bölgesi içinde yer alan Merkezi İş Alanları (MİA) Kentsel Dönüşüm binasında yaptıkları toplantının ardından Zabıta Daire Başkanlığı'nın dağınık binalarda hizmet vermesi ele alındı. Büyükşehir Belediye bürokratlarının da yer aldığı toplantıda yapılan değerlendirme sonucunda Başkan Gökçek, MİA'ya ait zemin altı katlarıyla 5 kattan oluşan 3 bin 200 metrekarelik binanın Zabıta Daire Başkanlığı'na kiralanması için MİA  A.Ş Başkanı Ali Gökşin ile anlaşmaya vardı.

Başkan Gökçek, binanın kiralanması ile ilgili gerekli prosedürün tamamlanmasıyla binada Zabıta'nın tüm birimleriyle ilgili gerekli işlemler ve tadilat yapıldıktan sonra dağınık haldeki Zabıta birimlerinin biraraya getirileceğini, böylece hem hizmet açısından hem de vatandaş açısından büyük rahatlık sağlanmış olacağını bildirdi.  

Sıhhiye Hanımeli Sokak’taki binasında uzun yıllardır hizmet veren Zabıta Daire Başkanlığı’nın şu anda ayrı ayrı 4 binada hizmet vermeye çalıştığını kaydeden Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak da, “Başkanımız sağ olsun. Bizim için gerekli girişimlerini yaptığı yeni binada, dağınık haldeki yönetim Ana binamız, Ulaşım, Çevre ve Servis Araçları bölümlerimizi  biraraya toplayarak daha verimli çalışma yapacağımız inancındayız" dedi.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!