Advert
Advert
Advert

Ankara'da Okullar Tatil mi? 29 Aralık'ta Eğitime Ara Verildi

28 Aralık 2016'yı 29 Aralık 2016 Perşembe gününe bağlayan gece, Ankara'da yoğun kar yağışı başladı. Yoğun kar yağışı ile beraber Ankara'da okullar tatil mi sorusu akla geldi. Beklenen açıklama Ankara Valiliği'nden geldi.

Ankara'da Okullar Tatil mi? 29 Aralık'ta Eğitime Ara Verildi
Ankara'da Okullar Tatil mi? 29 Aralık'ta Eğitime Ara Verildi Admin
Bu içerik 311 kez okundu.
Advert

28 Aralık 2016'yı 29 Aralık 2016 Perşembe gününe bağlayan gece, Ankara'da yoğun kar yağışı başladı. Yoğun kar yağışı ile beraber Ankara'da okullar tatil mi sorusu akla geldi. Beklenen açıklama Ankara Valiliği'nden geldi.

28 Aralık 2016'yı 29 Aralık 2016 Perşembe gününe bağlayan gece yarısından itibaren Ankara genelinde yoğun kar yağışı başladı. Ankara'da sokaklar ve caddeler beyaza büründü. Belediye ekipleri temizleme çalışmalarına başladı. Ancak yüksek kesimlerde, dış ilçelerde, birçok caddede ve ara sokaklarda yollar bembayaz örtüye büründü. Ankara'da rüzgarla beraber yağan yoğun kar, Ankara'yı bembeyaz bir örtüyle kapladı.
Birçok öğrenci, Başkent'te okulların tatil edilmesi amacıyla sosyal medyada paylaşımlarda bulundu. Ankara Valiliği resmi Twitter hesabına mesaj yağdıran gençler okulların tatil edilmesini istedi.

Yağışın devam etmesi ile birlikte, Ankara Valiliği'nden beklenen açıklama geldi. Ankara'da eğitime 16 Aralık Cuma günü bir (1) gün ara verildi. Yoğun kar yağışının ardından Başkent'te okullar Ankara Valiliği Ercan Topaca'dan yapılan açıklama da "Sevgili öğrenciler, kar yağışı dolayısıyla 29/12/2016 tarihinde, okullar bir gün süreyle tatil edilmiştir. Hepinize iyi tatiller dilerim." ifadeleri kullanıldı.

Valilik'ten yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: "İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle, ilimiz genelindeki resmi ve özel tüm eğitim kurumlarında 29.12.2016 Perşembe günü 1 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlar da bu tarihte idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

okullar tatil Ankara
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Washington Post: 'Türkiye kaosa girebilir'
Washington Post: 'Türkiye kaosa girebilir'
'Bazen Erdoğan'ı dikkate almamak daha iyi'
'Bazen Erdoğan'ı dikkate almamak daha iyi'