Advert
Advert
Advert

Ankara'nın yeni Eryaman'ı bitiyor

TOKİ tarafından Ankara'nın batısına kurulan yeni uydukent Yapracık Konutları hızla yükseliyor.

Ankara'nın yeni Eryaman'ı bitiyor
Ankara'nın yeni Eryaman'ı bitiyor
Bu içerik 1647 kez okundu.
Advert

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Ankara'nın batısına kurulan Yapracık Konutları hızla yükseliyor.

Yapımına geçen yıl başlanan 9 bin 224 konutluk Yapracık Projesi'nde bazı bloklarda sıva ve boya aşamasına gelindi. 40 bin kişinin yaşayacağı şekilde tasarlanan Yapracık bölgesi, Eryaman'dan sonra Ankara'nın en büyük uydu kentlerinden biri haline gelecek. Ankara-Eskişehir karayoluna yakın bir bölgede yapımına başlanan Yapracık Konutları, 10 ay sonra teslim aşamasın getirilecek.

TOKİ, konutların yanı sıra dördü 32 derslikli biri 24 derslikli olmak üzere beş ilköğretim okulu ile 32 ve 24 derslikli iki lise yapıyor.

TOKİ konutlarında uygulanan deprem kriterlerinin tamamını taşıyan Yapracık Konutları sağlam zemini ve yapım teknikleriyle her türlü deprem şartları dikkate alınarak tasarlandı. Zemin etütleri uzman ekiplerce yapılan Yapracık Konutları, TOKİ tarafından sağlamlığı nedeniyle benimsenen 'radye temel' ve 'tünel kalıp' sistemleriyle inşa ediliyor.

YAPRACIK KONUTLARI'NDA 'AÇIK SATIŞ' FIRSATI

TOKİ, daha önce kura yöntemiyle satışını gerçekleştirdiği Yapracık Konutları'nda bu kez her büyüklükte 250 adet konut için açık satış yöntemini benimsedi. 84 metrekarelik dairelerin 10 bin lira peşinat ve 351 liradan başlayan taksitlerle satışa sunulduğu projeden "ön şartsız, kurasız ve başvuru önceliğine göre" konut almak isteyenlerin, 31 Aralık'a kadar TOKİ'nin Yapracık'taki Satış Ofisi ile Ziraat Bankası şubelerine başvurabileceği bildirildi.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme