Advert
Advert
Advert

Arınma Gecesi

Her yıl bir gece, sonuçlarına katlanmadan her türlü suçu işleyebilseydiniz ne yapardınız?

Arınma Gecesi
Arınma Gecesi
Bu içerik 520 kez okundu.
Advert

Bir ailenin tek bir gecede yaşadıklarını ele alan spekülatif gerilim türündeki Arınma Gecesi (The Purge) filminde dört kişi, tehlikelerle dolu dış dünyan evlerine zorla girdiğinde ne kadar ileri gidecekleri konusunda sınanacaktır. Suçun kol gezdiği ve hapishanelerin dolup taştığı Amerika''da hükümet, her yıl cinayet de dahil her türlü suç eyleminin yasal olmasına 12 saatliğine izin vermektedir.

Polis aranamaz. Hastaneler yardıma ara verir. Halkın, kendisini ceza yoluyla düzene koyduğu bir gecedir. Şiddetin ve suçun her yeri sardığı bu gecede bir aile, bir yabancı kapılarını çaldığında kim olacaklarının kararıyla mücadele edecektir. Yıllık Arınma Gecesi sırasında James Sandin''in (Ethan Hawke) güvenlikli evine davetsiz bir misafir zorla girdiğinde bir aileyi parçalamakla tehdit eden bir dizi olayı başlatır.

Şimdi geceyi saklandıkları canavarlara dönüşmeden geçirmek James''e, karısı Mary''ye (Lena Headey) ve çocuklarına bağlıdır. James DeMonaco (Assault on Precinct 13 ve The Negotiator''ın yazarı) tarafından yönetilen Arınma Gecesi filminin yapımcısı Blumhouse''dan Jason Blum (Paranormal Activity, Insidious, Sinister), Platinum Dunes’un ortaklarından Michael Bay, Brad Fuller ve Andrew Form (The Amityville Horror, The Texas Chainsaw Massacre) ile Sébastien Kurt Lemercier (Assault on Precinct 13)''dir.

Oyuncular:
Ethan Hawke (James Sandin), Lena Headey (Mary Sandin), Max Burkholder (Charlie Sandin), Adelaide Kane (Zoey Sandin), Edwin Hodge (Bloody Stranger), Rhys Wakefield (Polite Leader), Tony Oller (Henry),...

Ekip:
James DeMonaco (Yönetmen), James DeMonaco (Senaryo), Michael Bay (Yapımcı), Jason Blum (Yapımcı), Jeanette Brill (Yapımcı), Gerard DiNardi (Yapımcı), Andrew Form (Yapımcı), Bradley Fuller ...

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Murat Belge: Sonuç 'Hayır' cephesi açısından müthiş; Erdoğan'ın uzlaşmaktan ödü kopuyor!
Murat Belge: Sonuç 'Hayır' cephesi açısından müthiş; Erdoğan'ın uzlaşmaktan ödü kopuyor!
Borsa İstanbul rekor kırdı
Borsa İstanbul rekor kırdı