Advert
Advert
Advert

"Askere kurşun sıktırmayacağımı söyledim"

Diyarbakır eski İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Ceyhun Keleş'in darbe girişimiyle ilgili yargılamasına devam edilidi.

"Askere kurşun sıktırmayacağımı söyledim"
"Askere kurşun sıktırmayacağımı söyledim" Admin
Bu içerik 69 kez okundu.
Advert

Felat BOZARSLAN / DİYARBAKIR, () -  15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan Diyarbakır eski İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Ceyhun Keleş, yargılandığı davada verdiği ifadesinde, "Darbe teşebbüsünün olduğu gün askere kurşun sıktırmayacağımı açıkça söyledim" dedi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs' ve 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 15 yıl hapis cezası istemiyde dava açılan Diyarbakır eski İl Jandarma Komutanı Albay Ceyhun Keleş'in yargılanmasına devam edildi.

Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Keleş ve avukatı katıldı. Dava dosyasına gelen evrakları okuyan mahkeme başkanı, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un tanık olarak dinlenmesi için müzekkere yazıldığını, ancak Kocaeli Valiliği'ne atandığını söyledi. Duruşmada görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı ise sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Daha sonra savunması alınan tutuklu sanık Hasan Ceyhun Keleş,ŞUNLARI SÖYLEDİ:

Albay Hasan Ceyhun Keleş 15 temmuz fetö
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisaspor'a yeni yasak
Manisaspor'a yeni yasak
Sivas'ta şüpheli çanta paniği
Sivas'ta şüpheli çanta paniği