Advert
Advert
Advert

Atatürk'e hakaret edenlere AKP sahip çıktı

TV Net'te yayımlanan "Derin Tarih" adlı programda Mustafa Armağan, Yavuz Bahadıroğlu ve Süleyman Yeşilyurt'un Mustafa Kemal Atatürk ve ailesi hakkında kullandıkları hakaret içerikli ifadeler ülke gündemine oturmuştu.

Atatürk'e hakaret edenlere AKP sahip çıktı
Atatürk'e hakaret edenlere AKP sahip çıktı Admin
Bu içerik 205 kez okundu.
Advert

Söz konusu programın yankıları sürerken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Levent Gök ve Özgür Özel tarafından, bahsi geçen isimlere "Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun yurtlarında konferanslar verdirildiği ve devletin bütçesinden kaynak aktarıldığı" gerekçeleriyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) bir Araştırma Önergesi verildi.   

Verilen önergede bir Meclis Araştırma Komisyonu kurularak, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yurtlarda söz konusu üç ismin katıldığı konferans, panel, kış kampı ve benzeri etkinlikler düzenleyen vakıf, dernek ve şahısların incelenmesi talep edilmişti. 

Ancak, konuyla ilgili Odatv'ye konuşan CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök, verilen önergenin AKP'lilerin oyuyla reddedildiğini bildirdi. Gök, önergenin reddedilmesiyle ilgili olarak "AKP'den destek almasalar bunları yapabilirler mi? Dolayısıyla, AKP'lilerin onları korumalarından daha doğal bir şey olamaz." ifadelerini kullandı.

Derin Tarih TV Net Mustafa Armağan Yavuz Bahadıroğlu Süleyman Yeşilyurt AKP
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme