Advert
Advert
Advert

ATO 3 Aralık’ta sandık başında

Çankaya İlçe Seçim Kurulu, Ankara Ticaret Odası’na (ATO) atanan kayyum heyetinin başvurusu üzerine seçim tarihini belirledi. Buna göre Türkiye’nin üye sayısıyla ikinci büyük odası olan ATO, 3 Aralık’ta yeni başkanını seçecek.

ATO 3 Aralık’ta sandık başında
ATO 3 Aralık’ta sandık başında Admin
Bu içerik 267 kez okundu.
Advert

Yönetim kurulu üyeleri ve başkan Salih Bezci’nin istifasının ardından kayyum heyetinin atandığı ATO’da seçim tarihi belli oldu. Avukat Abdülhalim Eke, Mehmet Aypek ve Ahmet Güran’dan oluşan 3 kişilik kayyum heyeti, bu hafta başında ATO’daki seçimlerle ilgili Çankaya İlçe Seçim Kurulu’na resmi başvuruda bulundu. 

ÖNCE KOMİTELER SONRA BAŞKAN

Başvuruyu değerlendiren İlçe Seçim Kurulu, ATO’da yapılacak olan seçim tarihini 3 Aralık Cumartesi günü olarak kararlaştırdı. Belirlenen takvime göre ilk önce 28 Kasım’da meslek komiteleri seçimi yapılacak. Komite seçimlerinin ardından ATO’nun yeni başkanı ise 3 Aralık’taki seçimle belli olacak.

ATO’da ekim ayının sonunda 8 yönetim kurulu ve 5 yedek yönetim kurulu üyesinin istifasının ardından yapılan ATO Meclis toplantısında Başkan Salih Bezci de istifa etmişti. İstifaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu, Beyaz TV Genel Yayın Müdürü Osman Gökçek adaylığını açıklamıştı.

ATO seçim Salih Bezci Melih Gökçek Osman Gökçek Ankara Ticaret Odası
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Sık sık Abdullah Gül'ü ziyaret ediyorlar'
'Sık sık Abdullah Gül'ü ziyaret ediyorlar'
Haşim Kılıç'tan 'yeni parti' açıklaması
Haşim Kılıç'tan 'yeni parti' açıklaması