Advert
Advert
Advert

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri sahiplerini buldu

Attila İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı'nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları'nın desteği ile düzenlediği Attila İlhan Edebiyat Ödülleri sahiplerine takdim edildi.

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri sahiplerini buldu
Attila İlhan Edebiyat Ödülleri sahiplerini buldu Admin
Bu içerik 298 kez okundu.
Advert

Akatlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde Attila İlhan Roman Ödülü'nü 'Tavanarası' adlı eseriyle Ali Gür, Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı Özel Teşvik Ödülü'nü ise "Bir Sabah Uyandığımda Yoktum" adlı ilk romanıyla Işıl Kocaoğlan kazandı. Tuğrul Tanyol "Gelecek Günlerin Şarabı" adlı kitabıyla Attila İlhan Şiir Ödülü'nün, Onur Şahin de "Gamdan Kale" adlı ilk şiir kitabıyla Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı Özel Teşvik Ödülü'nün sahibi oldu.

"ONUR DUYUYORUZ"

Tiyatro ve sinema oyuncusu Kerem Alışık, ödül töreninde yaptığı açıklamada, edebiyat dünyasındaki yazar ve şairleri teşvik etmek ve yüreklendirmek amacıyla 1. Attila İlhan Edebiyat Ödülleri'ni düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi: 

"Attila İlhan Bilim Kültür Sanat Vakfı olarak dayımın düşünceleri doğrultusunda özellikle gençleri hedef alarak etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Bunların içinde kompozisyon yarışması yaparak gençlere yol açmak, şiir matineleri ve üniversitelerde sempozyumlar düzenlemek, iyi okuyan öğrencilere burs vermek suretiyle topluma donanımlı bireyler kazandırmak gibi önemli faaliyetlerimiz var. Edebiyat dünyasındaki değerli yazar ve şairleri teşvik etmek ve yüreklendirmek amacıyla düzenlediğimiz 1. Attila İlhan Edebiyat Ödülleri'ni gerçekleştirdik. Çok mutluyuz. Tıpkı Sadri Alışık Ödülleri'nde olduğu gibi edebiyat alanında bu ödülleri devam ettirmek en büyük arzumuz. Attila İlhan eserleri, eylemleri, söylemleri, düşünceleri, fikirleri ve yazılarıyla zaten herkesin kalbinde ve içinde yaşayan birisi. Biz de buna aracılık etmekten onur duyuyoruz"

Roman dalında ödülü ‘Tavanarası’ adlı eseriyle Ali Gür, Vakıf Özel Teşvik Ödülü’nü de “Bir Sabah Uyandığımda Yoktum” adlı ilk romanıyla Işıl Kocaoğlan kazandı. ‘Gelecek Günlerin Şarabı’ adlı kitabıyla Tuğrul Tanyol’a Attilâ İlhan Şiir Ödülü’nün ve ‘Gamdan Kale’ adlı ilk şiir kitabıyla Onur Şahin’e Vakıf Özel Teşvik Ödülü’nün verilmesi uygun görüldü.

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri Sahipleri:

Ali Gür,“Tavanarası” adlı eseriyle 2016 Attilâ İlhan Roman Ödülü’nü kazanmıştır.

Işıl Kocaoğlan “Bir Sabah Uyandığımda Yoktum” adlı eseriyle 2016 Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı Özel Teşvik Ödülü’nü kazanmıştır.

Tuğrul Tanyol, “Gelecek Günlerin Şarabı” adlı eseriyle 2016 Attilâ İlhan Şiir Ödülü’nü kazanmıştır.

 Onur Şahin,“Gamdan Kale” adlı eseriyle 2016 Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı Özel Teşvik Ödülü’nü kazanmıştır.

Attila  İlhan Edebiyat Ödülleri Seçici Kurul Onursal Başkanı : DOĞAN HIZLAN

ROMAN ÖDÜLÜ SEÇİCİ KURULU: 

Mehmet Eroğlu (Seçici Kurul Başkanı)

Asuman Kafaoğlu Büke

İnci Enginün

Ülkü Karaosmanoğlu

Ali Cem İlhan

ŞİİR ÖDÜLÜ SEÇİCİ KURUL Başkanı : Metin Celal

Hüseyin Yurttaş

Haydar Ergülen

Kerem Alışık

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor