Advert
Advert
Advert

Ay Piramidi altında bulunan 'Öbür dünya'

Meksika'daki Ay Piramadi'nde keşif: 'Öbür dünya'ya benzetilerek yapılmış.

Ay Piramidi altında bulunan 'Öbür dünya'
Ay Piramidi altında bulunan 'Öbür dünya' Admin
Bu içerik 82 kez okundu.
Advert

Meksika Ulusal Antropoloji ve Tarih Enstitüsü’nden uzmanlar, bilgisayar taraması yöntemiyle ünlü Ay Piramidi’nin altında bir tünel buldu. Söz konusu tünelde çeşitli ritüellerde kullanılan nesnelerin bulunuyor olabileceği bildirildi.
Konuya ilişkin çalışma yürüten arkeologlardan Veronika Ortega, “Bu buluş, Teotihuacan kent sakinlerinin kapsamlı tapınaklarını inşa ederken hep aynı örneği baz almış olduklarını doğruladı. Bu yapıların işlevinin, öteki dünyayı taklit etmek olduğu anlaşıldı” diye konuştu.

TÜM SAKİNLERİ KAYBOLMUŞTU

Bulunan tünelin uzunluğunun 103 metre olduğu belirlendi. Şimdiyse bilim insanları, incelemelerini derinleştirmek için kazı yapma imkânlarını araştırıyor. Ay Piramidi, Teotihuacan’daki en büyük ikinci piramidi olma özelliğine sahip. Teotihuacan kenti, M.S. 2.yüzyılda yükseliş yaşamış, ancak 500 yıl sonra esrarengiz bir biçimde yıkılmış, kentin tüm halkı kaybolmuştu. Başkent Meksiko’dan 50 kilometre mesafede bulunan Teotihuacan’ın meşhur piramitlerini görmek için her yıl ülkeyi binlerce turist ziyaret ediyor.

ay piramidi meksika antropoloji
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadıköy'de polis müdahalesi: 3 gözaltı
Kadıköy'de polis müdahalesi: 3 gözaltı
Siirt Pervari'de 6 terörist etkisiz hale getirildi
Siirt Pervari'de 6 terörist etkisiz hale getirildi