Advert
Advert
Advert

Ayhan Oğan hakkında suç duyurusu

"Yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan'dır" diyen eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Ayhan Oğan hakkında suç duyurusu
Ayhan Oğan hakkında suç duyurusu Admin
Bu içerik 93 kez okundu.
Advert

() - Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Songül Başkaya ve beraberindeki grup, "Biz yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan'dır" sözleri nedeniyle Sivil Dayanışma Platformu Başkanı ve eski AK Parti MKYK üyesi Ayhan Oğan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen dilekçede, Ayhan Oğan'ın katıldığı televizyon programında sarf ettiği sözlerle 'anayasanın değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez' maddelerini ve bu maddelerle kendini bulan düzeni ve sistemi yok saydığı ileri sürüldü. Ayhan Oğan'ın "Kurulu düzeni zorla değiştirdiklerini, bunu yapmaya devam edeceğiz" diyerek anayasayı açıkça ve ağır bir biçimde ihlal ettiği ileri sürülen dilekçede, şüpheli hakkında, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama', 'anayasal düzeni ve bu düzenin işleyişine karşı suç işlemek' gerekçesiyle işlem yapılması istendi.

Polis, suç duyurusunun ardından adliye önünde basına açıklama yapmak isteyen gruba izin vermedi. Bunun üzerine gruptakiler açıklama yapmadan dağıldı.

ayhan oğan suç duyurusu
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu