Advert
Advert
Advert

Aziz Sancar'dan destek çağrısı

Nobel ödüllü Aziz Sancar: "Türk Evi ve öğrenci yurdu için destek bekliyoruz."

Aziz Sancar'dan destek çağrısı
Aziz Sancar'dan destek çağrısı Admin
Bu içerik 130 kez okundu.
Advert

Ferit ASLAN / DİYARBAKIR, ()- ABD'de yaşayan Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr.Aziz Sancar, 2008 yılında kendi birikimi ile Kuzey Carolina'nın Chapel Hill kasabasında kurduğu Türk Evi'ni genişletmek için yaptığı projeye destek istedi.

Prof. Dr. Sancar, "Ben ABD'ye gelirken bir binanın bodrum katında kaldım. Sonra kamu binalarında yattığım için yakalandım. Buraya gelen tıp öğrencileri için bir yurt yapıyoruz. Bunun için herkesin desteğine ihtiyacımız vardır" dedi. Eşi Gwen Sancar ise "Bağışlar bizim için çok önemli, yaklaşık 4 milyon dolara mal olması planlanıyor. Ama bizim o kadar paramız yok. Bu yüzden iş adamların desteği çok önemli. Sadece arsayı aldık" diye konuştu.

Amerikanın Sesi'ne konuşan Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, 2008 yılında kendi birikimi ile açtığı Türk Evi'ni genişletmek için Kuzey Carolina'nın Chapel Hill kasabasında 8 bin 100 metrekarelik arsayı satın aldığını açıkladı. Prof. Dr. Sancar, bu arsaya öğrenci yurdu açmak için destek beklediğini söyledi. En büyük gayesinin Türkiye'yi tanıtmak olduğunu, Amerika'nın dünyanın en zengin ve kuvvetli olan önemli bir ülkesi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Sancar, "Bunların bizi tanıması önemli. Benim en büyük gayem Amerikalılar'ın Türkiye'yi tanımasıdır. Amerikalılar bizi tanırsa bizi severler. Buraya gelen çocuklarımız oluyor. Onlara yardımcı ve destek grubu sağlamak istiyorum. Öğrenci yurdu ve ondan ayrı profesörler ve doçentler gelip 1 veya 3 ay kalacak şekilde yer bulmakta zorluk geçiyorlar. En önemlisi ülkemizi ve milletimizi tanıtmaktır" dedi.

Prof. Dr.Aziz Sancar türk evi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek