Advert
Advert
Advert

Bağlıca Bulvarı Çayyolu'na da bağlanıyor

Büyükşehir Belediyesi, Sabancı ile Bağlıca bulvarlarını birbirine bağlayacak Zırhlı Birlikler arazisi içerisinden geçen 4 kilometrelik bulvarın açım çalışmasını hızla sürdürüyor.

Bağlıca Bulvarı Çayyolu'na da bağlanıyor
Bağlıca Bulvarı Çayyolu'na da bağlanıyor Admin
Bu içerik 1036 kez okundu.
Advert

Bulvarın yapılacağı alan ile çevresindeki araziyi çit döşeyerek ayırdıklarını, ardından çalışmaların daha da hızlandığını belirten Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, “Yol açım çalışmalarımız, geceli gündüzlü devam ediyor. 10 şeritlik bulvarı, eylül ayı sonunda açmayı hedefliyoruz” dedi.

Bulvarın yapım çalışmalarına ilişkin bilgi veren Üçpınar şunları söyledi:

“Yolun yapımına geçen ay başlamıştık. Sınırları çevreleyen tel çitlerin çekiminin tamamlanmasıyla, çalışmalarımızı hızlandırdık. 50 araçla geceli gündüzlü çalışıyoruz. İnşallah kısa sürede ilerleme kaydedilmiş olacak. 5 gidiş - 5 geliş olacak bulvarı, eylül ayı sonuna kadar bitirip, hizmete açmayı hedefliyoruz.” 

ÇAYYOLU’NA DA BAĞLANACAK

Bulvarın tamamlanmasıyla, araçların Sabancı Bulvarı’ndan transit şekilde Bağlıca Bulvarı’na geçebileceğini kaydeden Üçpınar, bulvarın, Bağlıca Bulvarı’na bağlandığı noktada 2 ‘U’ köprüsü, mevcut güzergahta da 2 köprülü kavşak ve menfez bulunacağını söyledi. Üçpınar, bulvarın ayrıca Gordion Alışveriş Merkezi’nin önünden, Çayyolu’ndaki Ankaralılar Caddesi ve Eskişehir Yolu’na da köprülü kavşak sistemiyle bağlanacağını kaydetti.

Bağlıca bulvarı Çayyolu Sabancı Bulvarı Zırhlı Birlikler arazisi Ankaralılar Caddesi Eskişehir Yolu
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor