Advert
Advert
Advert

Bahçeli'den akılalmaz suçlama

Bahçeli, Kartal’da hafta sonu yapılan "Teslim Olmayacağız" mitingine CHP'nin de katıldığını iddia etti.

Bahçeli'den akılalmaz suçlama
Bahçeli'den akılalmaz suçlama Admin
Bu içerik 247 kez okundu.
Advert

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, Birleşik Haziran Hareketi ve İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu’nun düzenlediği Kartal’daki mitinge CHP'nin katıldığını iddia etti.

CHP mitinge katılmamıştı. Ancak yine Ak Troller sosyal medyada kara propaganda yapmıştı.

MHP lideri, "Biz CHP'nin Adana'ya gideceğini sanıyorduk, bakıyoruz İstanbul Kartal'a çıkarma yapmışlar" diye öne sürdü.

Bahçeli'nin açıklamalarının satır başları şöyle:

İhraç edilip göreve dönen öğretmen sayısı ise oldukça sınırlı kalmıştır. Hainden öğretmen olmayacağı gibi gerçek öğretmenden de hain çıkmaycaktır. FETÖ'yle mücadelede suçu sabit görülenlerin gözünün yaşına bakılmamalıdır.

Evlatlarımızı zehirleyenler öğretmenlik mesleğini yapanlar yaptıklarının bedelini en ağır şekilde ödemelidir. Bu ister FETÖ olsun ister PKK olsun. Öğretmen kılıklı teröristlerin MEB'den ayıklanması milli namusun bir gereğidir.

Tasvip etmesek de yasal sendikalardan birine üye olmanın bir memuru suçlu yapmayacağı açıktır.

YURTTA SULH KONSEYİ'NİN TEPE KADROSUNU NE ZAMAN ÖĞRENECEĞİZ?

Yurtta Sulh Konseyi'ni ağzına alan yok! Bu konuda doyurucu açıklama yapmamıştır. Öğretmen güç yetiyor da siyasetteki FETÖ'cülere niye dokunulmuyor? Odacı çaycı biliniyor da siyasi koruma altındaki siyasilere niye dokunulmuyor? Engelleyici bir blokaj mı var? Yurtta Sulh Konseyi'nin tepe kadrosunu ne zaman duyup öğreneceğiz? Bunları idam sehpasına ne zaman çıkaracağız?

Bize göre atanamayan bir tek öğretmen kalmamalıdır. Bu çile artık kökten bitirlmelidir. Atanamayan öğretmen sorunu bütünüyle çözülmelidir. Sözleşmeli öğretmenlerin mülakatla alınması KPSS2den yüksek puan alan öğretmenlerimizi de mağdur etmiştir. Sözleşmeli öğretmenlik güvensiz bir sistemdir. Terftiş sisteminin tek bir çatı altına toplanmasını, ek ders ücretlerinin yükseltilmesini, terfi sistmeinin liyakat ve başarı kriterine göre yapılmasını, MEB'de yargı kararına kesin kes uyulmasını bekliyor, istiyoruz.

DOLARDAKİ YÜKSELİŞ TEHLİKELİ BOYUTLARA ULAŞTI

Son günlerde döviz kurundaki anormal oynaklılar sonucu Türk lirası devamlı itibar kaydetmektedir. Dolardaki yükselişin tehlikeli boyutlara ulaştığını görmek ve önlem almak lazım. Başka ülkelerin para birimleri de değer yitiriyor demek Türl Lirası'nı aynı sarsıntığı yaşamasına mazeret oluşturamaz.

Dolardkai yükseliş FED'in faiz politikası ve Trump'ın seçilmiş olması bizi etkiliyorsa ekonomik bağımsızlığımızın seviyesini konuşmak zorundayız. Döviz yükselirken Türk Lirası inmektedir. Maaşlar erimekte ümitler kararmakta. Reel sektörün dış borcu katlanmakta. Bu demektir ki aş ve iş sorunu artacak. İşsizlik gerçekte yüzde 20 eşiğine ulaşmıştır. İnen aslında bellidir; refah, istikrar ve güven yerlerde sürünmektedir.

24 Kasım'daki Para Politikalar Kurulu'nun toplantısı çok önemlidir. Faiz artışı olsa dahi bu artış dövizi frenlemeyebilir. İhtiyacımız olan yeni ve milli bir ekonomik modeldir. Türkiye'nin geleceği faiz ve rant lobisinin icazetine bırakılmamalıdır. Bağımsız ekonomi demek bağlantısız Türkiye demektir. Tam tersini savunanlar sömürgeciliğin içimizdeki temsilcileridir.

''BU ÖNERGE MİLLETİMİZİ AYAĞA KALDIRMIŞTIR''

Ahlaki çürüme toplumu ayakta tutan değer ve dinamikleri manevi güvence ve emanetleri tepeden tırnağa tehdit etmektedir. Utanma duygusunun rafa kalkması sosyal dengeyi bozacaktır. Ahlak korunmalıdır. Günlerdir cinsel istismar konusunu tartışıyoruz. Bu önergenin safında durmak, savunmak çocuklara kıymış sapıkları selamlamak demektir. Bu önerge milletimizi ayağa kaldırmıştır. Bu önergeyi veren AKP'li milletvekillerinin hiç mi yüreği sızlamadı?

Söz konusu önerge tevacüzcülere af vadetmektir. Çocuktan gelin olur mu? Cinsel istismar makhumlarından mağdur mu çıkar? Cinsel istismarın olduğu yerde mağdur kimdir? Şu anda cezaevinde yatan hangi hatırlı veya sözü geçen kokuşmalara destek verilmektedir? Adalet ve Kalkınma Partisi'ne çağrıda bulunuyorum bu önergeyi komisyona almakla yetinmeyip tümden geri çekin.''

BAŞKANLIK TEKLİFİ

Ak Parti'nin anayasa teklifi elimize ulaştı. Mutabık olduğumuz başlıklar da bize uygun olmayan başlıklar da var. Değişiklik önerileri arasında onayladıklarımız olduğu kadar itiraz edip üzerinde müzakere edilmesinin daha doğru olacağını düşündüğümüz konu başlıkları vardır. Konuşa konuşa pürüzleri aşacağımızı fiili tıkanıklığı mutlaka hukuki müdahaleyle açacağımızı düşünüyoruz.

Öncelikle anayasa değişikliğini dar kapsamlı ve asgari düzeyde tutmanın yaralı olacağı kanaatindeyiz. AKP’nin bu görüşte olduğunu görüyor ve bundan memnuniyet duyuyoruz. Merdiven usulüyle basamakları yavaş yavaş hazmede hazmede çıkarak Türkiye’yi ertelenmesi imkansız olan önemli bir meselesinden kurtarabiliriz. AKP’nin değişiklik önerilerini genel olarak makul buluyoruz. Konuşa konuşa yokuşları aşacağız, tartışıp her bir maddeyi titizlikle müzakere ederek mutabakata varacağız inşallah” diye konuştu.

HDP VE CHP SUÇ ÜSTÜ BASILDI

Bize yönelik savundukları kötü sözler sahiplerine aynen dönecektir. Sayın Kılıçdaroğlu kavga istediğimizi ve tuzağa düşmeyeceklerini söylüyor. Sayın Kılıçdaroğlu bizi tanımıyor, tanımak da istemiyor. Doğaldır. Doğal olmayan 47 yıllık bir hareketi kendi gibi görme hatasıdır. Kavga gibi bir arayışımız yok. Eğer olursa kendileri bizim klasmanımızda değil. Sakal bıyığa uymayınca berber neylesin. Biz CHP'nin Adana'ya gideceğini sanıyorduk, bakıyoruz İstanbul Kartal'a çıkarma yapmışlar. Üstelik bölücülerle aynı akreye girmişler ortak mitingde buluşmuşlardır. HDP, DHKP-C ile omuz omuza vermişken CHP Adana bahane Kartal şahane dedi. HDP CHP ile suç üstü basıldı.

CHP'li yöneticiler, memleketi böldürmeyeceğiz sözünü birbirlerinin yüzlerine söylemesinler. Cesaretleri varsa HDP'li kardeşlerinin yüzlerine söylesinler. CHP'nin içine HDP kaçmıştır. HDP barjı geçsin pilav dağıtacağım diyenlerle, her CHP'li aileden HDP'ye oy verildi diyenler de açıktır. Hepsi birden cHP'ye yuvalanmış, İmralı avukatlarının canileri köşe taşlarını tutmuştur. Atatürk yerinden kalkıp bunları görse ya tekrar yatar ya da bunları tekrar İzmir'e kadar kuvalar.

CHP'nin MHP ile uğraşacağına sıktığı ellerdeki kanı görmesi lazım. Sayın Kılıçdaroğlu, Adana yiğit ve yağız kahramanların yurdudur. Siz dökme suyuyla değirmen döndürüken onlar başından beri bu mücadelenin içindedir.

CHP MHP FETÖ
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanada'da skandal!
Kanada'da skandal!
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı