Advert
Advert
Advert

Bakan'dan bedelli askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlikle ilgili açıklamada bulundu.

Bakan'dan bedelli askerlik açıklaması
Bakan'dan bedelli askerlik açıklaması Admin
Bu içerik 303 kez okundu.
Advert

CNN TÜRK Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Rakka, Musul Operasyonları, sınır güvenliği ve milli savunma sanayi gibi önemli konulara dair bilgiler verdi.

Bakan Işık, bedelli askerlik konusunda merak edilen soruyu da yanıtladı.

Bedelli askerlik

Bedelli askerlikle ilgili bir çalışmaları olup olmadığı şeklindeki soru üzerine Milli Savunma Bakanı Işık, "Şu anda bedelli askerlikle ilgili bir çalışmamız yok. Hele hele terörle çok yoğun mücadele edildiği, sınır ötesinde harekatın yapıldığı bir dönemde bedelli askerliği gündeme getirmeye ilişkin bir çalışmamız yok" dedi.

Sosyal medayada bedelli isteyenlerle istemeyenlerin tartışmasını kendisinin de izlediğini belirten Fikri Işık, "Sosyal medya önemli. Oradaki insanların dile getirdikleri görüşü dikkate almak gerekiyor, dikkate alıyoruz. Ama karar almadaki tek mekanizma sosyal medya dersek bu da büyük bir abartı olur" diye konuştu.

'Türkiye Suriye'de geç kaldı'

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Suriye ve Irak'a askeri harekat tezkeresini uzatma kararının ardından, atılacak adımlara ilişkin merak edilen sorulara yanıt veren Milli Savunma Bakanı Işık, ABD ile ortaklaşa düzenlenecek operasyonun önceliklerini açıkladı ve Türkiye'nin askeri harekat yapmakta geciktiğini belirtti. Bakan Işık, "Türkiye Suriye'de askeri harekat yapmakta geç kaldı" şeklinde konuştu.

Türkiye Katyuşaları havada vuracak

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık DEAŞ'ın sınır ötesinden attığı roketler için geliştirilen savunma sistemini de ilk kez CNN TÜRK'te açıkladı. Işık, "Katyuşa füzelerini etkisiz hale getirecek bir çalışmayı yaklaşık bir buçuk yıldır yerli milli imkanlarla yapıyorduk. Labarotuvar ortamında başarıyı sağladık, şimdi hızlı bir şekilde saha testlerini başlayacağız. Katyuşa'yı havada yakalayıp imha edeceğiz.

Demir Kalkanı gibi pek çok projeyi çalışıyoruz ama problem şurada bunlar duyarsız mühimmat. Yani çok eski teknoloji, bunun için de bazen bunlarla mücade etmek yeni teknolojiyle mücadele etmekten daha zor olabiliyor. Ama şu anda laboratuvar ortamında bir başarı sağlandı" dedi.

bedelli askerlik
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
Beşiktaş hazırlık maçında farklı mağlup
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor
İBB'den uyarı: Gece saat: 03.00'te kuvvetli yağış bekleniyor