Advert
Advert
Advert

Barolar Birliği'nden AA'ya yalanlama!

Türkiye Barolar Birliği bu sabah avukatlara yönelik düzenlenen operasyon ve gözaltılara ilişkin açıklama yaptı. Anadolu Ajansı'nın haberi veriş şeklini eleştirdi.

Barolar Birliği'nden AA'ya yalanlama!
Barolar Birliği'nden AA'ya yalanlama! Admin
Bu içerik 163 kez okundu.
Advert

Anadolu Ajansı’nın “Türkiye Barolar Birliği’ne FETÖ operasyonu” başlığıyla geçtiği ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ soruşturması kapsamında “ByLock” kullandığı tespit edilen 22’si avukat, üçü Türkiye Barolar Birliği personeli 25 kişi hakkında gözaltı kararı verdiği şeklindeki haberine Türkiye Barolar Birliği’nden yalanlama geldi.

İşte Barolar Birliği'nin yaptığı o açıklama:

BİR KISIM BASIN YAYIN ORGANLARINI DOĞRU VE İLKELİ HABERCİLİĞE DAVET EDİYORUZ

Bugün sabah saatlerinde Anadolu Ajansı'nın kaynağından doğrulamadan geçtiği bir haberde, bazı Türkiye Barolar Birliği çalışanları hakkında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildiği ifade edilmiştir. 

Bu haber kaynağına dayanılarak kimi basın yayın organlarında "Türkiye Barolar Birliği'ne FETÖ operasyonu", "Türkiye Barolar Birliği'nde 25 personele gözaltı kararı" gibi manşetlerle Türkiye Barolar Birliği'nin kurumsal kimliği hedef alınmıştır. 

Söz konusu gözaltı kararları, Türkiye Barolar Birliği çalışanlarına yönelik değildir. Ankara Barosu'na kayıtlı bazı avukatlar hakkındadır. Bu konuda da, Ankara Baromuz üzerine düşen tüm hassasiyeti göstermektedir. 
Yönetimimizin, adı geçen suç örgütü dahil olmak üzere bütün yasadışı yapılanmalara karşı hassasiyeti ve yıllardır siyasi iktidara bu yönde yaptığı uyarılar toplumumuzca çok iyi bilinmektedir. 

Delilleriyle bildirildiği takdirde, çalışanlarımız arasında suç örgütü yapılanmalarına karışan hiç kimseyi barındırmamız asla düşünülemez. Bugüne kadar yönetimimize resmî makamlardan  bu yönde hiçbir bildirim yapılmamıştır. 

Anadolu Ajansı'nın ve asılsız manşetlerle kamuyu yanıltan basın yayın organlarının gazetecilik ilkelerine ve kanunlara aykırı bu tutumunu kınıyor, basın yayın organlarının sorumlulularını doğru ve ilkeli haberciliğe davet ediyoruz. Bu konuda yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. 
Saygılarımızla 
Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı

AA FETÖ Türkiye Barolar Birliği
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adana’da vinç kazasında ölenlerin sayısı 5 oldu
Adana’da vinç kazasında ölenlerin sayısı 5 oldu
Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor
Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor