Advert
Advert
Advert

Başkan Tiryaki'nin hayali gerçek oldu

İnsanlara bisiklet kullanma alışkanlığı kazandırmamız gerekiyor Altındağ Bisiklet Parkı amacına ulaştı,

Başkan Tiryaki'nin hayali gerçek oldu
Başkan Tiryaki'nin hayali gerçek oldu Admin
Bu içerik 235 kez okundu.
Advert


Altındağlı kadınlara bisiklet kullanma alışkanlığını kazandırmak, çocuklarıyla bisiklete binmelerini teşvik etmek amacıyla, 2011 yılında açılışı yapılan Bisiklet Parkı amacına ulaştı.

Özel tasarım bisikletlerde çocuklarıyla sürüş keyfini yaşayan kadınlar, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin hayalini de gerçeğe dönüştürmüş oldular.

Batılı ülkelerde kadın erkek, genç yaşlı hemen herkesin bisiklet kullanmayı bildiğini, evden işe bisikletiyle gittiğini belirten Başkan Tiryaki, “İnsanlara bisiklet kullanma alışkanlığı kazandırmamız gerekiyor. Bisiklet Parkını bunun için açtık. Özellikle kadınların bisiklet kullanmayı öğrenmesini önemsiyorum.

Çünkü çocuklarını okula götürüp okuldan getiren, market ve pazar alışverişine giden çoğunlukla onlar. Bisikletle bu işlerini çok rahat bir şekilde yapabilirler. Bisiklet Parkı sayesinde önemli bir adım atmış olduk. Her geçen gün bisiklet kullanmayı öğrenmek isteyen kadın sayısında artış var.” diye konuştu. 

İlk defa bisiklete binenler var

Bisiklet Parkı’nın bu seferki misafirleri Alemdağ Mahallesi’nden gelen kadınlar oldu.Bisiklete ilk defa binenler de vardı. Bu tecrübeyi ilk kez yaşayanlara öğretmenleri yardım etti. Bisikletleyeni tanışanlar, önce 3 tekerlekli olanlara bindi daha sonra 2 tekerlekli bisikletlerde soluğu aldı. Bisikletlerin arka tarafındaki bölmeye çocuklarını oturtan Altındağlı kadınlar, hayatlarından memnun görünüyorlardı. Karapürçek Bisiklet Parkı’nın kapıları tüm Altındağlı vatandaşlara açık.

“Altındağ’da çok şey değişti”

Alemdağ Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyelerinden Serap Özesen,bisiklete binerek çocukluk günlerine geri döndüğünü söyledi. Özesen, gündelik stresten belli bir süreliğine de olsa uzak kaldığının altını çizdi. Altındağ’da kısa sürede birçok şeyin değiştiğini vurgulayan Özesen: “Bu tür etkinlikler halk tarafından daha önce olumsuz karşılanırdı. Şimdi bu düşünce giderek yok oluyor” dedi.

Gamze Büken ise bisiklete binerken en başlarda biraz zorlandığını fakat daha sonra ritmini yakaladığını dile getirdi. Evinin önünde de bisiklete bindiğini kaydeden Büken, arkadaşlarıyla birlikte bisiklete binmenin daha keyifli olduğunu aktardı. Büken, spor yaparak daha sağlıklı bir hayata kavuştuklarınıbelirtti ve eskiden dışarı çıkamayan kadınların artık bisiklete bindiğine dikkat çekti.

bisiklet
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Hatay'da işçiler göçük altında kaldı: 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı
Hatay'da işçiler göçük altında kaldı: 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı