Advert
Advert
Advert

Başkent büyük koşuya hazır

Atletizm Federasyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen Büyük Atatürk Koşusu’nun 81.’si, 27 Aralık’ta Ankara’da yapılacak.

Başkent büyük koşuya hazır
Başkent büyük koşuya hazır Admin
Bu içerik 192 kez okundu.
Advert

Başvuruları 25 Aralık’ta son bulacak yarış, büyükler kategorisinde 10 bin 800 metrelik güzergahta koşulacak. 2001 doğumlu ve daha büyük yaştaki sporcuların katılabileceği organizasyonda, kulüpler, erkeklerde en fazla 6, kadınlarda ise en fazla 4’er sporcudan oluşturacağı takımlarla yarışabilecek.  Erkeklerde ilk 4, kadınlarda ilk 3 sporcunun geliş sırası, puanlamaya esas alınacak. Puan eşitliği durumunda erkeklerde 4’üncü, kadınlarda 3’üncü sporcunun geliş sırası takımın tasnifindeki yerini belirleyecek.

Koşu, saat 14.00’te Dikmen Keklik Pınarı’ndan başlayacak. Yarış, Dikmen, Cevizlidere, Türkocağı, Akdeniz, Gençlik Caddesi ve Anadolu Meydanı’nı takip ederek, Ankara Garı önünde son bulacak.  Birinciler 2 bin, ikinciler bin 200, üçüncüler 900, dördüncüler 700, beşinciler 500, altıncılar 400, yedinciler 300, sekizinciler 250, dokuzuncular 200 ve onuncular 100 TL ödül alacak.  Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, Büyük Atatürk Koşusu’nun, Türkiye Cumhuriyeti’nin en uzun süreli kesintisiz yarışı olduğunu belirterek, hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Büyük Atatürk Koşusu Atletizm Federasyonu
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'liler Ayvalık'ta yanan bölgeye fidan diktiler
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu
CHP'li Gök, mecliste Real işçileriyle buluştu