Advert
Advert
Advert

Başkentte yaralı sokak hayvanlarına veterinerlik hizmeti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, hizmete soktuğu ''sokak hayvanları hasta nakil araçlarıyla", kaza geçirerek yaralanan veya sağlık sorunu yaşayan sahipsiz hayvanların imdadına yetişiyor.

Başkentte yaralı sokak hayvanlarına veterinerlik hizmeti
Başkentte yaralı sokak hayvanlarına veterinerlik hizmeti Admin
Bu içerik 352 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi, özellikle sokak hayvanlarının sağlıklı yaşam sürdürebilmelerine yönelik çalışmalarını daha etkin ve bilimsel çerçevede geliştirmek amacıyla, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile işbirliği yapıyor.

Kaza veya herhangi bir nedenle yaralanan sokak hayvanları için  hayvanseverlerin "Alo 153 Mavi Masa"yı  araması ve kaza yerini bildirmesinin ardından, başvuru, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü’ne yönlendiriliyor.

Kurtuluş Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi ile Sincan Sokak Hayvanları Sağlık Merkezi ve Geçici Bakım Evi’nde hazır bulunan tam donanımlı 4 adet “sokak hayvanları hasta nakil aracı” ile de yaralı sokak hayvanı, veteriner hekim gözetiminde, ilk müdahale için A.Ü. Veteriner Fakültesi’ne taşınıyor. Acil müdahale edilen hayvanlar, gerektiğinde de hemen ameliyathaneye alınıyor. Şüpheli hayvan ölümlerinde yapılması gereken analizler de  yine burada yapılıyor.

Tedavisi tamamlanan yaralı sokak hayvanı, Büyükşehir Belediyesi’nce kulak küpesi ve mikroçiple kayıt altına alındıktan sonra, yaralı hayvan rehabilitasyonu için Büyükşehir Belediyesi'ne ait Sincan Sokak Hayvanları Sağlık Merkezi ve Geçici Bakım Evi'ne götürülüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılama ve kayıt altına alınması uygulamaları da Veteriner Fakültesi ile gerçekleştirilen işbirliğiyle destekleniyor. Bu alanda düzenlenecek eğitim programlarında da Fakülte ile Büyükşehir Belediyesi işbirliği yapıyor.

“Hayvan Nakil Aracı”, sabah 08.00 ile gece 24.00 saatleri arasında hizmet veriyor.   

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Sık sık Abdullah Gül'ü ziyaret ediyorlar'
'Sık sık Abdullah Gül'ü ziyaret ediyorlar'
Haşim Kılıç'tan 'yeni parti' açıklaması
Haşim Kılıç'tan 'yeni parti' açıklaması