Advert
Advert
Advert

BBC News: Türkiye Hedef

Suriye’de iki Türk askeriyle irtibat kesilmesi, uluslararası medyada yankı buldu.

BBC News: Türkiye Hedef
BBC News: Türkiye Hedef Admin
Bu içerik 221 kez okundu.
Advert

BBC News, bu gelişmeyi duyurduğu haberinde “Türkiye’nin artan biçimde militanların hedefi” yorumunu yaptı.

BBC News, “Türk askeri yetkililer sözde İslam Devleti’ne karşı bir taarruz yürüttükleri Suriye’nin kuzeyindeki askerlerinden ikisiyle irtibat kesildiğini söylüyorlar” dedi.

Bunun ardından “İŞİD haber ajansının El Bab yakınlarında iki Türk askerini ele geçirdiğini iddia ettiği”ne dikkat çeken BBC News, Türkiye’nin ise bu iddia konusunda bir açıklama yapmadığını belirtti.

“Türk ordusu, stratejik El Bab kentini İŞİD ve Kürt güçlerinden temizlemek için bir taarruza liderlik yapıyor” dediği haberde “Eylül ayında bir kara taarruzunu başlatmasından bu yana Türkiye artan biçimde militanların hedefi” yorumunu yaptı.

BBC News, “cihatçı hücrelerin” son bir yılda Türkiye’de birkaç bombalı saldırı gerçekleştirdiğine inanıldığını belirtirken bu bağlamda örgüt liderliğinden Türkiye’ye yönelik tehditlere vurgu yaptı.

Haberde “Türk hükümetinin Suriye’deki askeri taarruz için geniş bir desteğe sahip olduğu, ancak ordunun daha fazla kayba uğraması durumunda bu desteğin azalabileceği” iddia edildi.

BBC haberine son verirken de “İŞİD 2015 yazında bir Türk askerini ele geçirdi, ancak askerinin nerede bulunduğu bilinmiyor” sözlerini de kullandı. 

IŞİD Suriye El Bab
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı