Advert
Advert
Advert

Bolu'da CHP'liler adliye önünde oturma eylemi yaptı

Bolu'da CHP'liler, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'ları davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılıp tutuklanmasını, Atatürk Anıtı'na 'Adalet' yazılı çelenk bırakıp, adliye önünde oturma eylemi yaparak protesto etti.

Bolu'da CHP'liler adliye önünde oturma eylemi yaptı
Bolu'da CHP'liler adliye önünde oturma eylemi yaptı Admin
Bu içerik 120 kez okundu.
Advert

Mutlu YUCA / BOLU, () - CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İl Başkanı Kazım Karsu, il ve ilçe yönetimleri ile ilçe belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu partililer, ellerinde 'Adalet' yazılı dövizler ve 'Adalet' yazılı tişörtlerle Anıtpark'ta toplandı.

Partililer, Atatürk Anıtına üzerinde 'Adalet' yazılı çelenk bıraktı. Milletvekili Tanju Özcan, açıklamasında şöyle dedi:

"Aslında demokratik ülkelerde böyle yürüyüşler yapılmaz. Ama Türkiye'nin geldiği noktada başka çare kalmadı. Demokrasiden bahsedebilmemiz için önce bu ülkede adalet olması gerekiyor. Şu yaşanan tabloyu görüyorsunuz. FETÖ ile mücadele diye bir mücadele başlattılar.  FETÖ ile mücadeleyi bir kenara bırakıp kendilerine muhalif olan, cumhuriyet sevdalıları ile mücadeleye çevirdiler. Şimdi korumaları için birileri ortalığı ayağa kaldırıyor. Senin milletvekilin tutuklanmış kendi ülkende kılını kıpırdatmıyorsun. Hatta bundan mutlu oluyorsun. Böyle bir adalet olmaz. Bu adalet yürüyüşümüzü bütün dünya duyacak."

Tanju Özcan bolu Adalet
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deprem uzmanlarından Bodrum açıklaması
Deprem uzmanlarından Bodrum açıklaması
Saadet Partisi lideri seçim tarihini verdi
Saadet Partisi lideri seçim tarihini verdi